Rôzne

Internát na Jedlíkovej ulici v Košiciach: Chystá sa jeho významná obnova, pohltí milióny eur

Budova Študentského domova Jedlíkova 13 v Košiciach by mala prejsť významnou obnovou.

Ilustračný obrázok k článku Internát na Jedlíkovej ulici v Košiciach: Chystá sa jeho významná obnova, pohltí milióny eur
Zdroj: TASR/Maroš Černý

Cieľom je znížiť jej energetickú náročnosť. Technická univerzita v Košiciach (TUKE) na tento účel vyhlásila verejné obstarávanie s predpokladanou hodnotou zákazky takmer 2,3 milióna eur bez DPH. Práce plánuje financovať z eurofondov. Vyplýva to z oznámenia, ktoré je zverejnené vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie.

Objekt pozostáva z troch blokov. Dva z nich majú šesť nadzemných podlaží a slúžia na ubytovanie, tretí je jednopodlažný, pričom ide o prepojovaciu vstupnú časť s vestibulom.

Obnova počíta so zateplením obvodových stien, strechy, výmenou výplňových konštrukcií či s osadením nového fotovoltického zdroja. Umiestnený má byť na streche a má mať celkový výkon 10,25 kW. Na streche má byť aj bleskozvod. „Vymenia sa všetky pôvodné okná a okná s izolačným dvojsklom. Nové okná a dvere budú z plastových profilov s izolačným trojsklom,“ uvádza sa v súťažných podkladoch.

ŠD bude naďalej slúžiť na účely ubytovania študentov TUKE. K obnove internátu by malo dôjsť v prípade úspešnosti žiadosti o poskytnutie prostriedkov z nenávratného finančného príspevku.

Práce by mali trvať najviac 180 dní. Lehota na predkladanie ponúk uplynie 26. apríla.

Foto: ilustračné

Mohlo by vás zaujímať:

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM