Eva Mikulová Správy

Je zákaz vstupu do lesov v okolí Košíc! Ak ho porušíte, môžete zaplatiť vysokú pokutu

V okrese Košice-okolie pribúdajú diviaky s africkým morom ošípaných, v lesoch je zákaz pre verejnosť.

Ilustračný obrázok k článku Je zákaz vstupu do lesov v okolí Košíc! Ak ho porušíte, môžete zaplatiť vysokú pokutu
Zdroj: TASR

Chceli ste si prevetrať hlavu na prechádzke v prírode? Žiaľ do niektorých lesov v okolí Košíc je vstup zakázaný od piatka 20. marca kvôli zvýšenému počtu uhynutých diviakov nakazených africkým morom ošípaných (AMO).

Štátna veterinárna a potravinová správa (ŠVPS) SR zaevidovala tento týždeň najmenej 15 nových prípadov, a to najmä v katastri obce Trstené pri Hornáde.

Zákaz až do odvolania

Okresný úrad (OÚ) Košice-okolie, pozemkový a lesný odbor, vydal v tejto súvislosti od piatka až do odvolania zákaz využívania lesov verejnosťou.

Týka sa to lesných pozemkov v katastrálnych územiach Trstené pri Hornáde, Skároš, Ždaňa, Vyšná Myšľa, Rákoš, Ruskov, Slančík, Slanec, Nový Salaš, Slanská Huta a Kalša.

„Cieľom tohto zákazu je zamedzenie šírenia tejto nákazy činnosťou verejnosti na lesných pozemkoch v predmetných poľovných revíroch,“ informoval v oznámení vedúci pozemkového a lesného odboru OÚ Gabriel Vukušič.

Správcovia lesov majú v zmysle rozhodnutia zabezpečiť na vstupoch do lesa oznámenie o tomto zákaze tabuľami, ako aj ďalšie vhodné informovanie verejnosti o tomto kroku. Na dodržiavanie zákazu bude dohliadať lesná a poľovná stráž.

Nedodržanie zákazu vstupu do lesa je priestupkom, za ktorý hrozí sankcia až vo výške 3 320 eur.

Zdroj: Dnes24.sk/TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM