Adam Stečák Iné športy Šport Video

Jediný ženský beh na východe Slovenska! V Košiciach sa konal ďalší ročník Velvet Run, VIDEO

V nedeľu popoludní sa organizovalo na Hlavnej ulici jedinečné športové podujatie Velvet Run, určené výhradne dámam.

Zdroj: Dnes24.sk

Centrum Košíc už po deviatykrát obsadil Velvet Run. Jediný ženský beh na východe Slovenska v zaujímavom historickom prostredí mesta a mestského parku.

Velvet Run začínal a končil pri Urbanovej veži. Dámy bežali Hlavnou ulicou, Mestským parkom, Alžbetinou, Mlynskou a Vrátnou ulicou. Pre účastníčky boli pripravené dve trate. Kratšia 5-kilometrová a dlhšia 10-kilometrová, pričom sa bežal dvakrát 5-kilometrový okruh.

Podujatie začalo detským behom vo viacerých kategóriách podľa veku, po nich nasledovali preteky žien.

Na podujatí prebiehala aj charitatívna zbierka drogérie a kozmetiky. Zbierali sa pracie prášky, aviváže, šampóny, mydlá, sprchové gély, tekuté mydlá na ruky, čistiace prostriedky, zubné pasty, hygienické vložky, detské plienky, toaletné papiere, vlhké utierky a pod., ktoré sa vďaka organizácii Úsmev ako dar dostanú do chudobných rodín s deťmi a do krízových centier, kde majú takéhoto spotrebného tovaru stále nedostatok.

Na 10-kilometrovej trati sa ako prvá umiestnila Lenka Kalafusová, ktorá Velvet Run zabehla za 0:46:08 a na 5-kilometrovej trati zvíťazila Viviána Popovičová s časom 0:19:57. V rámci 5 km behu boli aj súťaže dvojíc, a to mama a dcéra či sestra a sestra. V cieli čakala na každého účastníka zaslúžená medaila.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Košíc a okolia

V OBRAZOCH: Velvet run Košice 2019
12
Galéria
Zdroj: Adam Stečák
Zdroj: kosice.dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM