Rôzne

KAM si vyraziť v Košickom kraji? Tipy umelej inteligencie na menej známe, no zaujímavé miesta

Aby ste si užili rodinný výlet, vôbec nemusíte chodiť ďaleko. Košický kraj ponúka mnoho lákavých možností.

Ilustračný obrázok k článku KAM si vyraziť v Košickom kraji? Tipy umelej inteligencie na menej známe, no zaujímavé miesta
Zdroj: Unsplash.com

Kam na zaujímavý výlet na menej známe no interesantné miesto v rámci Košického kraja? Túto otázku sme položili umelej inteligencii ChatGPT, podľa ktorej náš región ponúka rôzne možnosti pre milovníkov turistiky, prírody aj histórie, pričom nie všetky sú preplnené turistami ako niektoré známejšie lokality.

Ktoré sú teda takzvané skryté poklady Košického kraja, ktoré stoja za návštevu? Tieto vybrala umelá inteligencia…

Šugovská dolina. Malebná dolina je ideálna pre tých, ktorí hľadajú pokoj a prírodu. Je tu niekoľko turistických trás, ktoré vedú cez lesy a lúky a poskytujú krásne výhľady na okolitú krajinu. Nachádza v severovýchodnej časti Slovenského krasu neďaleko mesta Medzev.

Obec Slanec. Nachádza sa tu zrúcanina gotického hradu pôvodne z prvej polovice 13. storočia, odkiaľ sú nádherné výhľady na okolie. Obec má aj zaujímavú históriu.

Jasovský kláštor. Tento barokový kláštor je menej známy, no o to viac impozantný. Nachádza sa v obci Jasov a ponúka prehliadky s možnosťou spoznať históriu mníchov premonštrátov. Treba si však vopred overiť, kedy sú takéto prehliadky k dispozícii, bežne je kláštor uzavretý.

Zlatý stôl. Ide o najvyšší vrch (1 322,4 m n. m.) pohoria Volovské vrchy, krajinného celku Slovenského rudohoria. Ideálna voľba pre milovníkov prírody a turistiky. Rezervácia je známa svojimi nádhernými lesmi, bohatou flórou a faunou a ponúka množstvo turistických trás.

Vodná zážitková cesta v Oboríne. Ide o náučný chodník na Zemplíne, ktorý vás prostredníctvom drevenej lávky prevedie mŕtvym ramenom rieky Laborec ponad močiare a mokrade. Jeho súčasťou je okrem iného aj rozhľadňa na pozorovanie vtáctva. Pripraviť sa však treba na komáre.

Foto: ilustračné

Mohlo by vás zaujímať:

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM