Kandidát Smeru Trebuľa dostane aj hlasy ĽS-HZDS

Košickí krajskí predsedovia strán Smer-SD a Ľudovej strany-HZDS dnes na tlačovej besede oznámili spoločný postup a vzájomnú dohodu pri podpore kandidáta Zdenka Trebuľu na post predsedu košického vyššieho územného celku

Webnoviny -

„O podpore Trebuľovi rozhodli ľudia v okresoch, ale aj delegáti na krajskom nominačnom sneme, ktorí ho vyhodnotili ako momentálne najvhodnejšieho kandidáta,“ povedal krajský šéf ĽS-HZDS Alojz Engliš. "Nášmu kandidátovi (Trebuľovi – pozn. SITA) vyslovila podporu okrem ĽS-HZDS aj trojkoalícia menších politických strán – Slobodné fórum, Hnutie za demokraciu a Strana občianskej solidarity. Stále ešte rokujeme so stranou Most-Híd a SMK, ktorá sa má v najbližších dňoch rozhodnúť, či navrhne na post župana svojho kandidáta, alebo nie,“ skonštatoval predseda krajskej organizácie Smeru-SD Peter Žiga. Dodal, že pokiaľ ide o voľby poslancov, Smer postaví vlastnú kandidátku. Nenavrhne plný počet 57 kandidátov, ale len 43. „Uvedomujeme si politickú realitu a staviame ľudí, ktorí majú potenciál, aby boli zvolení,“ povedal Žiga. ĽS-HZDS nominuje 19 kandidátov na poslancov.

„Strany, ktoré podporia nášho kandidáta majú záujem aj po voľbách vytvoriť povolebnú koalíciu, ale zatiaľ je o tom predčasné hovoriť,“ povedal Žiga. Podľa neho sú tohtoročné voľby iné ako pred štyrmi rokmi. Bude menej kandidátov a nebudú sa tak trieštiť hlasy voličov. "Smer je rozhodnutý urobiť maximum pre to, aby sa o županovi rozhodlo v prvom kole,“ odpovedal Žiga na otázku agentúry SITA. Doložil, že v súčasnosti majú v krajskom zastupiteľstve dvanásť poslancov a za úspech budú považovať, ak sa im podarí dosiahnuť minimálne rovnaký počet mandátov.

SITA

Tento článok nie je možné komentovať.