Aktualizované Eva Mikulová Komunálne voľby

Kandidáta Petrušku prišli podporiť Richard Raši a Peter Žiga, Polaček uvažuje o výhre

Zavreli sa volebné miestnosti a kandidáti na primátora Košíc nedočkavo čakajú na prvé priebežné výsledky volieb. Všetci sa zatiaľ cítia dobre a majú víťazné pocity.

Ilustračný obrázok k článku Kandidáta Petrušku prišli podporiť Richard Raši a Peter Žiga, Polaček uvažuje o výhre
14
Galéria

Presne o 22,00 hodine sa zavreli volebné miestnosti v celých Košiciach. Kandidáti na primátora so svojími priaznivcami čakajú na výsledky volieb v svojich volebných štáboch v istých podnikoch v Košiciach.

Kandidát Martin Petruško (Smer, SNS, Strana zelených) hodnotí svoju volebnú kampaň pozitívne. „Bola nekonfrontačná. Stretával som sa s ľuďmi a mám z nej dobrý pocit.“

Podporiť ho do jeho volebného štábu prišli aj podpredseda vlády Richard Raši a minister hospodárstva Peter Žiga.

Obaja veria, že M. Petruško zvíťazí. „Má určite najväčšie šance z nás troch,“ vtipne poznamenal R. Raši.

Poláček si verí

Jaroslav Polaček (SaS, KDH, SMK, Nova, OKS) ako jeden z kandidátov na post primátora Košíc prišiel do svojej volebnej centrály v jednom z košických hotelov približne o 22.40 h.

„Myslím si, že už dávno sme sa vyjadrili, že uvažujeme o výhre. Verím, že nám to vyjde,“ povedal pre novinárov.

„Človek je, prirodzene, v napätí. V rámci volebnej kampane analyzuje, či urobil všetko, či niečo nezanedbal. Samozrejme, sme v očakávaní,“ povedal s tým, že počas volebnej noci ho prídu podporiť priatelia, rodina, odborníci aj poslanci. „Postupne budú prichádzať, takže si myslím, že to bude veľký kolektív,“ dodal.

Podľa jeho slov bol dnešný deň náročný, ako dôvod označil napätie. „Nakoniec som dve tretiny dňa prespal, i napriek tomu, že som chcel viac času stráviť v práci, potom som šiel do práce a napokon som aj tak nič neurobil,“ vysvetlil.

Volby KE
14
Galéria
Zdroj: kosice.dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie