Zuzana Vajayová Rôzne

Kontrolou prešlo viac ako tisíc vodičov

Počas minulého týždňa vykonali policajti v Košickom kraji osobitnú kontrolu zameranú na dodržiavanie rýchlosti, požitie alkoholu a iných návykových látok vodičmi pred alebo počas vedenia vozidla a základných povinností vodičov.

,,Akcie sa zúčastnilo 89 policajtov dopravnej polície a 37 policajtov poriadkovej polície, ktorí prekontrolovali 1096 vodičov, uložili 229 blokových pokút, 31 napomenutí a 20 priestupkov postúpili na spracovanie príslušnému orgánu," informovala TASR košická krajská policajná hovorkyňa Jana Mésarová. Dodala, že počas akcie zadržali policajti 29 vodičských preukazov, osem osvedčení o evidencii vozidla a jednu tabuľku s evidenčným číslom. Za alkohol a iné návykové látky zadržali päť vodičských preukazov.

„Cieľom akcie je pozitívne ovplyvniť bezpečnosť a plynulosť na cestách, najmä zabrániť ďalším stratám na ľudských životoch a celkovo znížiť počet dopravných nehôd. Alkohol naozaj za volant nepatrí, preto polícia sprísnila kontrolu vodičov na požitie alkoholu a iných návykových látok aj poriadkovými hliadkami. Dopravné kontroly budú policajti v Košickom kraji vykonávať i naďalej,“ doplnila Mésarová.

Zdroj: TASR Foto: Ilustračné

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM