Veronika Ondo-Cholewová Správy Samospráva

Koronavírus: Bytovky čaká dezinfekcia kľučiek, zábradlí, výťahov i spoločných priestorov

Mesto Košice podniklo viacero opatrení pre zamedzenie šírenia koronavírusu. Týkajú sa aj ľudí, ktorí bývajú v bytovkách.

Ilustračný obrázok k článku Koronavírus: Bytovky čaká dezinfekcia kľučiek, zábradlí, výťahov i spoločných priestorov
Foto: Veronika Ondo-Cholewová / Zdroj: Dnes24.sk

Košice sa spolu s ďalšími samosprávami podieľali na tvorbe pripomienok a odporúčaní pre Ministerstvo vnútra SR. V ňom na základe rôznych poznatkov z aplikačnej praxe pri realizácii preventívnych opatrení požiadali o pomoc a urýchlené riešenie zlepšenia bezpečnosti a zdravia našich obyvateľov.„Ve­ríme, že čo najskôr dostaneme odpoveď,“ informovala radnica.

Spoločné priestory

„Vyzývame spoločenstvá vlastníkov bytov, bytové družstvá a ďalších správcov bytov na území mesta, aby v rámci opatrení na zamedzenie šírenia koronavírusu zabezpečili každodennú dezinfekciu kľučiek, zábradlí, výťahov a ďalších spoločných priestorov, v ktorých dochádza k častému pohybu nájomníkov,“ zverejnil hovorca mesta Košice Vladimír Fabian.

Zároveň mesto odporúča Košičanom, aby nepoužívali vo svojich firmách, obchodných prevádzkach a ďalších priestoroch vrátane bytov klimatizáciu alebo vzduchotechniku. Vedenie mesta už v štvrtok zakázalo na magistráte, v DPMK, v ďalších mestských podnikoch a organizáciách v zriaďovateľskej pôsobnosti používanie vzduchotechniky a klimatizácie.

Rúško nie je hanba

Mesto sa dnešným dňom (13. 3. 2020) pripojilo k výzve Rúško nie je hanba. „Chceme byť zodpovední a aj my zo svojej pozície robíme všetko pre to, aby sa koronavírus nešíril ďalej,“ povedal Fabian.

Aj zamestnanci mesta, ktorí kvôli plneniu naliehavých pracovných úloh, pracovali v priestoroch magistrátu, mohli využiť hygienický balíček, v ktorom bolo rúško, rukavice a dezinfekčný prostriedok.

V piatok 13. 3. 2020 dali až do odvolania pokyn aj na úplné uzatvorenie našej ZOO. „Veríme, že tieto nepopulárne opatrenia, ktoré už niekoľko dní robíme, prinesú už čo najskôr svoje výsledky a do metropoly východu sa vráti bežný život vo všetkých jeho podobách,“ uzavrel hovorca.

Koronavírus spôsobil, že sa rýchlo vypredáva rôzny tovar s dezinfekciou. Pozrite si to vo fotogalérii.

Koronavírus spôsobil, že sa rýchlo vypredáva rôzny tovar s dezinfekciou
8
Galéria
Foto: Veronika Ondo-Cholewová / Zdroj: Dnes24.sk

Hl. foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM