Eva Mikulová Správy

Kosenie na sídlisku KVP riešia cez svoj sociálny podnik, myslia aj na včely FOTO

Niektoré plochy v rámci enviromentálnej politiky nechali zatrávnené bez zásahu.

Ilustračný obrázok k článku Kosenie na sídlisku KVP riešia cez svoj sociálny podnik, myslia aj na včely FOTO
7
Galéria
Zdroj: MČ Košice-KVP

Na sídlisku KVP momentálne prebieha už tretia etapa kosenia v tomto roku. Ako v jedinej košickej mestskej časti riešia kosbu prostredníctvom vlastného sociálneho podniku. S prvou kosbou začali 4. mája.

Kosenie robia 2 traktorovými kosačkami so zberom, 1 traktorovou kosačkou s mulčovacím zariadením a 5 krovinorezmi. Práce v rámci prvej etapy boli ukončené 5. júna a od toho dňa plynulo prešli do druhej fázy. Informuje o tom MČ na svojej oficiálnej stránke.

Plánujú vykonať 4 kosby všetkých trávnatých častí a 1 doplnkovej kosby tzv. reprezentatívnej zelene na Triede KVP a Moskovskej triede.

Myslia na včely

I tento rok nechali niektoré plochy zatrávnené bez zásahu a nepokosené. Ide spolu o 8 lokalít, kde vysiali rôzne druhy lúčnych kvetov.

„Snažíme sa tak zachovať hmyz, najmä včely, ktoré sú pre životné prostredie aj samotných ľudí skutočným živým pokladom. Na týchto lúkach sme osadili aj informačné tabule, ktoré vypovedajú o tom, že tieto miesta nie sú nepokosené „náhodou“ ale aj takýmto spôsobom vytvárame vhodné pracovné prostredie pre včely a hmyz. Výsledkom sú farebné lúky a zdroj potravy pre malé okrídlence,“ informuje MČ.

Na sídlisku vysadili 2000 kvetov. Zamestanci sociálneho podniku, ktorých je momentálne 18 robia aj orezy kríkov.

Zdroj: Dnes24.sk

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

Najčítanejšie