Krimi

Košičan (53) obeťou podvodu: Polícia prosí o pomoc pri vyriešení prípadu

Muži zákona zverejnili fotografie dvoch mužov. Ak o nich niečo viete, oznámte to polícii.

Ilustračný obrázok k článku Košičan (53) obeťou podvodu: Polícia prosí o pomoc pri vyriešení prípadu
2
Galéria

Muži zákona pracujú na vyšetrovaní zločin podvodu, ktorého sa dopustil doposiaľ nestotožnený páchateľ, ktorý zneužil osobné údaje 53-ročného Košičana, pričom na jeho osobu uzavrel s finančnou spoločnosťou spotrebiteľský úver vo výške 10-tisíc eur, splatný v celkovej výške viac ako 18-tisíc eur. Informovala o tom banskobystrická krajská policajná hovorkyňa Mária Faltániová.

Podľa hovorkyne sa páchateľ zaviazal predmetný úver splácať v pravidelných mesačných splátkach, a to vo výške viac ako 168 eur, pričom tieto nespláca. Svojim konaním uviedol schvaľovateľa úveru do omylu a spôsobil tak spoločnosti škodu vo výške viac ako 18-tisíc eur.

„Páchateľ na uzavretie úverovej zmluvy vyhotovil falošný občiansky preukaz, ktorým sa počas jeho vybavovania oficiálne preukazoval,“ uviedla ďalej hovorkyňa.

Banskobystrická polícia tak prosí občanov, ktorí by vedeli podať akékoľvek informácie k osobám na fotografiách, aby tak urobili na ktoromkoľvek útvare Policajného zboru alebo na známom telefónnom čísle 158.

Ako Faltániová upozornila, informácie o mužoch na fotografiách majú pomôcť pri vyriešení prípadu, nemusí však ísť o podozrivých.

Foto: Ilustračné

Polícia prosí o pomoc pri získaní informácií o týchto mužoch
2
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM