Lenka Fedorová Krimi

Košičana vraj prepadli pred bankou so zbraňou: Skutočnosť je však iná, prozaický dôvod!

Košickí muži zákona sa stretávajú aj s naozaj kurióznymi prípadmi. Že nejde o ojedinelé prípady, svedčí aj udalosť z Košíc

Ilustračný obrázok k článku Košičana vraj prepadli pred bankou so zbraňou: Skutočnosť je však iná, prozaický dôvod!
Zdroj: TASR

Polícia sa často stretáva s prípadmi, ktoré si občania vymyslia pod rôznymi zámienkami. Bohužiaľ, ak sa polícii nepodarí aj napriek náročnému vyšetrovaniu preukázať skutočnú pravdu, aj takéto prípady sa potom objavujú v policajných štatistikách.

Dôkazom, že nejde o ojedinelé prípady svedčí aj včerajšia udalosť z Košíc, kedy sa na policajné oddelenie dostavil muž a oznámil, že bol obeťou lúpežného prepadnutia so zbraňou. O prípade informovala krajská policajná hovorkyňa Jana Mésarová.

„Košickí kriminalisti sa pustili do práce a začali preverovať bližšie okolnosti oznámenej udalosti. Muž policajtom uviedol, že v pobočke banky vybral finančnú hotovosť 800 eur, ktoré potreboval pre svoju rodinu. Vyšiel z banky a kráčal k svojmu autu, ktoré mal zaparkované na neďalekom parkovisku. Odrazu zacítil na zátylku hlavy nejaký studený kovový predmet, asi pištoľ,“ uviedla Mésarová

Ako ďalej informovala, neznámy muž od neho žiadal peniaze. Keď uviedol, že peniaze nemá, páchateľ svoju požiadavku zopakoval a vyhrážal sa mu zabitím. Vtedy vybral z peňaženky 800 eur a peniaze podal páchateľovi. Muž tvrdil, že páchateľa vôbec nevidel, po celý čas cítil zbraň na zátylku a bol v šoku.

„Dôslednou prácou polície sa však zistilo, že muž si lúpežné prepadnutie so zbraňou vymyslel. Najprv tvrdil, že peniaze požičal kolegovi z práce. Nakoniec sa priznal, že peniaze prehral v herni a skutok si vymyslel, aby bol krytý pred svojou manželkou, ktorá „sleduje“ pohyb peňazí na účte,“ priblížila vyšetrovanie hovorkyňa.

Podľa polície mal v tomto prípade oznamovateľ veľké šťastie v tom, že policajti zistili skutočnú pravdu v tak rýchlom čase, teda skôr, ako ho stihol za dodržania procesných postupov vypočuť vyšetrovateľ. Inak by mu za trestný čin krivej výpovede a krivej prísahy hrozil trest odňatia slobody v trvaní až na 5 rokov.

„Ak by sa páchateľ takéhoto činu dopustil z osobitného motívu alebo ak by bol v dôsledku krivej výpovede spôsobený iný obzvlášť závažný následok alebo značná škoda, tento trest by sa mohol vyšplhať na 8 alebo až 10 rokov,“ dodala na záver Mésarová.

Foto: Ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM