František Varga Hokej

Košičania bez problémov porazili Martinčanov

V boji o tretie miesto úspešnejší Košičania...

HC Košice – MHC Martin 4:0 (2:0, 1:0, 1:0) Góly: 2. Dravecký (Jenčík, Vorel), 4. Tomík (P. Mikuš), 22. Andrašovský (Tomík), 60. Bartoš (Vorel, Tabaček) Vylúčení: 7:7 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc, Bednár, Orolín, 6023 divákov

Martin, ktorý v Košiciach nevyhral od roku 1998, začal zápas zle. V 2. min našiel Jenčík ideálne Draveckého a ten otvoril gólový účet. V polovici 4. min mali Košičania druhú príležitosť a využili ju. Milimetrovou prihrávkou Mikuš našiel Tomíka a ten mieril medzi Križanove betóny. Martinčania si vzali oddychový čas, ale v útoku ani po ňom veľa nevymysleli. Uramova strela letela nad bránku a Hudáček nemal veľa práce. V 11. min sa Dravecký ocitol pred Križanom, no neprekonal ho. V oslabení v závere prvej tretiny pohrozil Gron, zasiahla Križanova lapačka. Martinský brankár musel následne vyrážať Jenčíkov pokus. V 62. sekunde druhej tretiny sa Andrašovský v presilovke natlačil do koncovky a namieril pod hornú žŕdku – 3:0. Tomíkovu strelu potom Križan kryl. V 25. min počas presilovky mohol dvakrát skórovať Beran. Najskôr zasiahla lapačka Hudáčka, krátko nato z dobrej pozície nenašiel recept na košického brankára. Štvrtý gól mal na hokejke Andrašovský, proti však bola lapačka Križana. V závere tretiny jeho pozornosť od modrej vyskúšal Slimák. V tretej dvadsaťminútovke domáci kontrolovali náskok, poistiť ho mohol Jenčík, ktorý z dobrej pozície v 46. min martinskú bránku. V 48. min sa v oslabení dostal do samostatného nájazdu Andrašovský, ale Križan jeho strelu vyrazil. Z otočky sa potom pokúšal presadiť pri hre štyroch proti štyrom Tabaček. Dvadsaťsedem sekúnd pred koncom spečatil víťazstvo Košíc štvrtým gólom Bartoš.