Košičania odviedli na ľade kus dobrej práce

Hráči HC Košice to v Martine dokázali a tak prerušili nešťastnú sériu...

Martin: Križan – J. Polák, P. Klepáč, Pozník, Drgoň, Velebný, I. Ďatelinka – Uram, Jabrocký, M. Beran – Appel, L. Říha, I. Dornič – Trokan, Markovič, Galamboš, od 21. Dvořák, od 29. Škumát, od 41. Važan, od 56. Matejka

Košice: Hudáček – J. Tabaček, Huba, P. Mikuš, Šeda, M. Grman, M. Gajdoš – P. Bartoš, Húževka, Tomík – Rudolf Huna, S. Gron, Andrašovský – Dravecký, Šachl, Vorel – Juraj Sýkora, Mertel, Jenčík, od 21. Deyl

Zápas v Turci sľuboval zaujímavý hokej, lebo domáci sa chceli vrátiť na tretie miesto a hostia z Košíc hodlali skoncovať so svojou hernou krízou. V úvode duelu prevládala na ľade opatrnosť, hlavným motívom bolo neurobiť chybu. V 6. min sa Uram namiesto strely rozhodol pre zbytočnú prihrávku do šírky. O dve minúty neskôr vystrašil Martinčanov Gron, po ktorého strele zazvonila žŕdka MHC. Toto varovanie domáci nezobrali vážne a v 10. min pykali po prieniku Bartoša. Zdalo sa, že jeho blafák Križan zneškodnil, ale puk sa predsa dostal za bránkovú čiaru. Úvodný gól odobril aj videorozhodca. „Oceliari“ boli potom pri chuti, ale v prvej tretine už viac nevyužili "hluché“ obdobie domácich. Na opačnej strane Jabrocký trafil iba Hudáčka.

V prvých sekundách druhej tretiny mohol Martin vyrovnať: Uram našiel Jabrockého, ktorého strelu Hudáček vyrazil a Klepáčova dorážka bola nedôrazná. Modro-bieli vycítili šancu a zvýšili agresivitu, ale hosťujúcu sieť nerozvlnila ani Ďatelinkova šikovná zmena smeru puku. O čosi neskôr prišli strhujúce okamihy na oboch stranách. Najskôr Uram trafil iba do žŕdky prázdnej súperovej bránky a z protiútoku nezakončil presne ani Tabaček, ktorý sa sám rútil na Križana. Títo protagonisti si úlohy zopakovali o dve minúty neskôr a tentoraz po bombe košického obrancu zasvietil „semafor“ martinského brankára. V 38. min si to Gron nasmeroval pred Križana, ale Ďatelinka včas zatiahol „záchrannú brzdu“. Gregorovci v závere druhej časti vyvinuli veľké úsilie, ale vyrovnať sa im nepodarilo. Najmä Uramova ďalšia tutovka, keď niekoľko sekúnd pred druhou sirénou zasiahol jednou strelou obe žŕdky Hudáčkovej bránky, volala po góle.

Úvod tretej tretiny dvíhal divákov zo sedadiel. Domáci v presilovke riadne zatlačili Košičanov, pri ktorých však stálo šťastie. Na opačnej strane sa po Húževkovej strele z prvej v 45. min blysol Križan. Mužstvo spod Martinských holí síce malo tejto fáze hry prevahu, ale v koncovke sa veľmi trápilo. V 48. min Gron po "smrtiacom“ Bartošovom brejku poistil náskok východniarov druhým gólom – 0:2. V 54. min stačilo hosťom len 19 sekúnd na to, aby Rudolf Huna využil presilovku svojho tímu – 0:3. Košice teda aj v treťom vzájomnom zápase v tejto sezóne zdolali Martin a ukončili svoju sériu štyroch prehier.

Dušan Gregor (tréner Martina): "Nebol to dobrý zápas, som veľmi sklamaný z prístupu našich hráčov. Najmä v prvej tretine sme si počínali laxne a nesústredene, pričom Košice vstúpili do stretnutia s veľkým rešpektom, aký nebýva u nich zvykom. V druhej tretine sme sa snažili o obrat, ale gól sme nedali. V tretej časti sme znovu nemali optimálnu túžbu po víťazstve.“ Rostislav Čada (tréner Košíc): "Podľa mňa to bolo veľmi dobré stretnutie. Hrali sme s dobrým nasadeným a boli sme takticky na výške. Mali sme dobrú hernú disciplínu a dostatok trpezlivosti. Najťažšie mi bolo v závere druhej tretiny pri tlaku Martina, ale podržal nás brankár Hudáček. Až ďalšie zápasy však ukážu, či sme z toho najhoršieho už vonku.“