František Varga Hokej

Košičania opäť zvíťazili

V piatok pokračovala hokejová extraliga zápasmi 5.kola.

HC Košice – HKm Zvolen 3:2 (0:0, 1:1, 2:1) Góly: 33. Kristek (Andrašovský, J. Tabaček), 53. Pašek (Frolík, Kriška), 55. Andrašovský (Marcel Haščák, Kristek) – 29. Marek Haščák (Juraj Faith, Kovář), 56. P. Barinka (Michal Chovan) Vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kubuš – Bednár, Orolin, 5262 divákov

Košice: J. Hudáček – J. Tabaček, Homer, M. Šterbák, M. Grman, Deyl, Šeda, Huba – Michel Miklík, Jenčík, Vorel – Tomík, S. Gron, P. Bartoš – Marcel Haščák, Kristek, Andrašovský – Kriška, Martin Frolík, Pašek Zvolen: Škrečko – L. Čierny, Juraško, T. Bokroš, Hranáč, J. Valach, Hraško, Vosátko, Ďaloga – P. Barinka, P. Pucher, Michal Chovan – Kovář, Marek Haščák, Juraj Faith – V. Baláž, Otčenáš, Škoda – Leskovjanský, M. Jurík, L. Jurík

Prvá tretina bola jednoznačne v réžii Košičanov. Tí dostali Zvolen v úvodnej desaťminútovke pod tlak, brankár Škrečko bol v plnej permanencii. Andrašovský v 2. min netrafil, tak ako si predstavoval, zvolenský brankár si poradil s pokusom Miklíka a pri vylúčení Čierneho ho neprekonali Bartoš, ani Tomík. V polovici tretiny sa ani na dvakrát nepresadil Jenčík, svoje možnosti nedotiahli do konca Haščák s Kristekom. Zvolen pohrozil v 14. min z ojedinelého pokusu o útok, na Balážovu strelu bol Hudáček pripravený.

V druhej tretine sa hra vyrovnala, Zvolen sa do útoku dostával častejšie a v 29 min Marek Haščák doklepol do bránky puk ležiaci pár centimetrov pred bránkovou čiarou. Hneď na to mohol vyrovnať Marcel Haščák, ale trafil len žŕdku. V 33. min dobre hrajúci Kristek našiel recept na dovtedy nepriestrelného Škrečka, keď ho prekonal po pohotovom zakončení. Košičania mohli ísť do vedenia v oslabení, ale Vorel puk za Škrečkov chrbát nezasunul. Dobrú možnosť v tretej tretine mal Faith, ale Hudáček jeho pokus zlikvidoval. Po akcii Haščáka na opačnej strane Gron netrafil prázdnu bránku. Ideálne prihrávku Frolíka využil v 53. min Pašek na strelenie druhého gólu po tom, ako trafil horný kút zvolenskej bránky. Na 3:1 zvýšil o dve minúty neskôr pohotovou strelou Andrašovský. Zvolen vrátil už po päťdesiatich ôsmich sekundách do zápasu Barinka – 3:2. V poslednej polminútovke tretej tretiny Zvolenčania odvolali brankára, ale vyrovnania sa už nedočkali.

Pavol Zúbek (asistent trénera Košíc): „Aj keď v tomto zápase padlo málo gólov, divákom sa musel páčiť. Stretnutie bolo vyspelé po taktickej stránke z oboch strán. Nevyužili sme množstvo príležitostí, do poslednej tretiny sme išli s tým, aby sme nespravili chybu. Naopak, čakali sme na zaváhanie súpera. V závere sme ho dostali pod tlak, tú chybu spravil a my sme ju využili. Tri body si veľmi ceníme.“ Ernest Bokroš (tréner Zvolena): „Bol to dve tretiny takticky zápas z oboch strán. Doplatili sme na taktickú aj na individuálnu chybu. Myslím si, že minimálne na bod sme v Košiciach mali.“