František Varga Hokej

Košičania podľahli po samostatných nájazdoch

Šnúru Košických víťazstiev preťal Trenčín...

HC Košice – Dukla Trenčín 3:4 po sam. nájazdoch (0:0, 2:2, 1:1 – 0:0, 0:1) Góly: 25. Tomík (S. Gron, P. Bartoš), 33. M. Grman (Marcel Haščák, Andrašovský), 47. Andrašovský (Marcel Haščák, Kristek) – 26. A. Kollár (Melichárek, Hruška), 40. Jánoš (Martin Chovan, Trefný), 43. P. Kopecký (Jánoš), rozhodujúci sam. nájazd Pardavý Vylúčení: 5:9 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia:0:0, rozhodovali: P. Grečko – Gajan, Rovenský, 6042 divákov

Košice: J. Hudáček – J. Tabaček, Homer, M. Šterbák, M. Grman, Deyl, Šeda, Huba – Michel Miklík, Jenčík, Vorel – Tomík, S. Gron, P. Bartoš – Marcel Haščák, Kristek, Andrašovský – Kriška, Martin Frolík, Pašek Trenčín: Hiadlovský – Martin Hlavačka, Hruška, Martin Chovan, Trefný, Jarábek, Turoň – Pardavý, A. Kollár, T. Melichárek – Paroulek, Vala, Koložváry – Tybor, T. Klíma, Jánoš – L. Klíma, P. Kopecký, M. Filo

Prvú vážnejšiu príležitosť Košíc mal Frolík, ale gól z nej nebol. V 4. min otestoval pozornosť Hiadlovského Kristek. Trenčania po prvý raz nebezpečne ohrozili Hudáčka v 7. min, ale Hruškov pokus skončil v jeho lapačke. Pri presilovke sa potom nepresadil domáci Gron. V ďalšej početnej výhode mohol skórovať Jenčík, ale puk skončil pod Hiadlovského betónom. Košičania v závere prvej tretiny nevyužili ani 104-sekundovú presilovku piatich proti trom. V 4. min druhej tretiny sa Koložváry spoza bránky natlačil pred Hudáčka, ale ten jeho pokus vyrazil. V 25. min po obliehaní trenčianskej bránky Tomík bejzbalovo vo vzduchu doklepol puk do bránky – 1:0. Dukla vyrovnala v 26. min, keď na konci peknej akcie bol pri presilovke Kollár. Do druhej polovici stretnutia vkročili Košičania druhým gólom – od modrej sa v presilovke presadil Grman. Hiadlovský potom zlikvidoval bekhend Grona a vyrazil strelu Jenčíka. Dvadsaťsedem sekúnd pred druhou prestávkou hostia vyrovnali. Puk sa odrazil od mantinelu, Hudáček bol mimo bránky a Jánoš zakončoval úplne pohodlne – 2:2.

V 43. min Hudáček strelu len vyrazil a po spätnej prihrávke Jánoša sa puk dostal ku Kopeckému, ktorý dostal Duklu do vedenia. Košičanom sa podarilo vyrovnať zásluhou Andrašovského. Ten prekonal Hiadlovského v 47. min bekhendom. V 55. min si Hiadlovský poradil s Tomíkovou jedovkou. V 59. min hlavný rozhdoca Peter Grečko po konzultácii s videoarbitrom najskôr strelu Pašeka posúdil ako gólovú, ale po opakovanom telefonickom rozhovore gól neuznal. V predĺžení si jedinú vážnejšiu príležitosť vypracoval Gron, ale rozhodlo sa až v samostatných nájazdoch, kde sa ako jediný presadil Pardavý.

Rostislav Čada (tréner Košíc): „Sme nespokojní s efektivitou a dôraznosťou pri našom zakončení. Aj keď sme tých striel mali veľa, chýbala nám presnosť, agresivita, moment prekvapenia. Druhým dôvodom, ktorý dnes rozhodoval, boli dve nevyužité presilovky piatich proti trom a nevyužitá početná výhoda štyroch proti trom v predlžení.“ Dušan Gregor (tréner Trenčína): „Našim zámerom bolo v Košiciach získať nejaké body. Podarilo sa nám to. Dôležité bolo, že sa nám podarilo ubrániť väčšie množstvo domácich presiloviek. S výsledkom sme spokojní, aj keď si dovolím tvrdiť, že sme mohli získať ešte o bod viac. Toto mužstvo ukázalo srdiečko a charakter.“