František Varga Hokej

Košičania prehrali ďalší zápas

Kľačať a prosiť? Čo majú robiť fanúšikovia aby sa vrátila späť sila ich mužstva?

HC Košice – HK 36 Skalica 1:3 (0:1, 1:1, 0:1) Góly: 26. Rudolf Huna (z trest. strieľania) – 17. Pálffy (R. Jarolín, Hranáč), 40. D. Pašek (Zálešák, Jendek), 43. Zálešák (Kutálek, D. Pašek) Vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák – Brath, Orolin, 5848 divákov.

Košice: Halász – J. Tabaček, M. Gajdoš, Deyl, P. Mikuš, Huba, Slimák – P. Bartoš, Húževka, Tomík – Andrašovský, S. Gron, Rudolf Huna – Vorel, Šachl, Dravecký – Juraj Sýkora, Mertel, Jenčík Skalica: Kotvan – Gründling, Hranáč, Beňa, Schnabel, Škadra, Jendek, Privoznik, Gula – Pálffy, R. Jarolín, R. Hartmann – Lušňák, R. Školiak, T. Višňovský – Kutálek, Zálešák, D. Pašek – Kocák, F. Novák, Šátek

Po tohtotýždňových udalostiach v tábore majstra sa v Košiciach do 16. minúty na protest proti rozhodnutiu vedenia klubu nepovzbudzovalo, fanklub mlčal. Prvú šancu v zápase mal domáci Vorel, po ňom z dobrej pozície minul skalickú bránku Dravecký. Po prvý raz v stretnutí musel po vážnejšej strele zasahovať košický brankár Halász po pokuse Jarolína. V 14. min Hubova prudká strela netrafila bránku hostí a Tomík o minútu neskôr namieril len do Kotvana. V 17. min sa Skalica ujala vedenia – po Jarolínovej prihrávke zakončoval Pálffy do prázdnej bránky. V úvode druhej tretiny vyskúšal dvakrát Kotvana košický útočník Gron a potom i jeho spoluhráč Jenčík. V 26. min Košičania vyrovnali – Schnabel podrazil unikajúceho Mertela a Huna z trestného strieľania trafil ľavý kút skalickej bránky. Dobrú príležitosť mal potom Višňovský, ale Halász bol pozorný. V polovici zápasu pálil tvrdo Andrašovský, ale skalický gólman Kotvan jeho pokus vyrazil. Hostia potom nevyužili 105-sekundovú presilovku piatich proti trom. Po nej mohol skórovať Košičan Andrašovský, nemieril však presne. Tridsaťsedem sekúnd pred druhou prestávkou však našiel Zálešák Pašeka a vďaka nemu Skalica po druhý raz v stretnutí vyhrávala. V 3. min tretej časti hry obišiel Zálešák Mikuša a pridal tretí gól. Skaličania sa potom zamerali už len na defenzívu. Domáci sa dostávali do príležitostí ťažko, šancu Draveckého Kotvan v 50. min zneškodnil. Potom sa už nič dôležité neudialo a Skalica si odviezla tri body.

Rostislav Čada (tréner Košíc): „Na zlepšený výkon v zápase so Zvolenom sme chceli nadviazať aj proti Skalici, spravili sme však chyby. Za dve veľké sme pykali dvoma gólmi. Hrali sme nervózne, nemôžeme byť spokojní ani s využívaním presilových hier.“ Martin Pešout (tréner Skalice): „Po nešťastnom zápase s Martinom sme sa potrebovali chytiť. Podali sme veľmi dobrý taktický výkon. U domácich za nepriaznivého stavu narastala nervozita.“