Správy

Košičania, pripravte sa na osviežujúcu sprchu! Niekoľko dní nepotečie teplá voda

Košice čaká v najbližších dňoch celosystémová odstávka dodávok tepla a teplej vody.

Ilustračný obrázok k článku Košičania, pripravte sa na osviežujúcu sprchu! Niekoľko dní nepotečie teplá voda
Zdroj: Dnes24.sk

Najbližšie dva dni v košických domácnostiach nebude tiecť teplá voda. Na utorok a stredu (15. a 16. 6.) je v celom meste naplánovaná celosystémová odstávka dodávky tepla.

Informuje o tom spoločnosť Tepelné hospodárstvo (TEHO). „Ide o odstávku primárneho rozvodu (horúcovodu) plánovaná spoločnosťou Tepláreň Košice (TEKO). Týka sa všetkých odberných miest, ktoré sú napojené na horúcovodné rozvody, okrem lokalít napájaných z plynových kotolní," uvádza TEHO na svojom webe.

Celosystémová odstávka sa opakuje každý rok a slúži na servis technologického zariadenia. Dodávku tepla pre prípravu teplej úžitkovej vody spoločnosť TEHO obnoví ihneď po nábehu primárneho rozvodu zo strany teplární.

Dlhšia odstávka

Teplárne majú okrem celosystémovej odstávky naplánovanú aj opravu niektorých bodov sústavy. Viaceré ulice tak budú od tepla odstavené o dva dni dlhšie.

Až do 18. júna budú odstavené ulice Oštepová, Južná trieda, Košťova, Rosná, Požiarnická, Krivá, Fibichova, Pri plynárni, Palackého, Priemyselná, Rampová a všetky OST na sídlisku Dargovských hrdinov a Sídlisku Ťahanovce.

Foto: ilustračné

Aktuálne správy zo Slovenska

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM