František Varga Hokej

Košičania rozdrvili Martin

Martinčania, ktorí v Košiciach nevyhrali už jedenásť rokov, nezačali najlepšie.

Košice: Lašák – Kledrowetz, J. Tabaček, P. Mikuš, Šeda, M. Grman, Deyl – Šimurda, Húževka, P. Bartoš – Rudolf Huna, S. Gron, Andrašovský – Dravecký, Šachl, Vorel – Jenčík, Mertel, Juraj Sýkora Martin: Križan – Polák, Klepáč, Pozník, I. Ďatelinka, L. Matejka, Velebný, Obuch, Brcko – Uram, Jabrocký, M. Beran – Škumát, Trokan, Appel – Themár, Markovič, Galamboš – Ižvolt, I. Dornič

Martinčania, ktorí v Košiciach nevyhrali už jedenásť rokov, nezačali najlepšie. V polovici 4. min inkasovali po prvý raz. Šeda pálil od modrej a po Húževkovej dorážke Križan kapituloval. Sýkorovu strelu v 7. min ešte Križan betónom vyrazil, ale v 10. min bol po druhý raz bezmocný. V strednom pásme si Jenčík odstavil obrancu, puk potiahol do tretiny, našiel Kledrowtza a ten pomedzi Križanove betóny zvýšil na 2:0. V 13. min to skúšal Húževka, ale po druhý raz v zápase mu to nebolo súdené. V 22. min sa pred košickou bránkou ocitol Appel, ale z dobrej pozície minul. Domáci Šachl sa potom sa ani na dvakrát nepresadil pred Križanom. Ten si poradil aj s tvrdou ranou Húževku. V 24. min si pred bránku nakorčuľoval a bez prípravy strieľal obranca Klepáč, ibaže nepresne. Jeho spoluhráč Galamboš to skúšal spoza hráča, ale Lašák bol pozorný. Križanovu pozornosť potom testovali Šachl a Vorel a v oslabení Bartoš. V presilovke v 35. min pálil nad bránku Húževka. Kontaktný gól Martina mohol dať Polák, ale podarilo sa to až Trokanovi, ktorý v 39. min využil ideálnu prihrávku Škumáta po prečíslení dvoch na jedného. V 3. min tretej tretiny sa v oslabení dostali Košičania do prečíslenia, ale Andrašovský po Gronovej prihrávke minul bránku. V 45. min sa dostal do nájazdu hosťujúci Jabrocký, no medzeru medzi Lašákovými betónmi nenašiel. V 50. min hrali domáci presilovku. Od modrej napriahol Tabaček a bolo 3:1. V 53. min sa Jenčík pred bránkou zmocnil puku a Košičania viedli o tri góly. Martin v závere zápasu ešte využil presilovku na 4:2 po Uramovej prihrávke Beran. Posledné slovo v zápase však mal domáci Bartoš, ktorý pri martinskej power-play upravil do prázdnej bránky na konečných 5:2.

Pavel Hulva (asistent trénera Košíc): „Diváci videli výborný hokej, o ktorý sa postarali obidve mužstvá. Viedli sme 2:0, hru sme mali pod kontrolou. Kľúčový moment bol, keď za stavu 2:1 zneškodnil Lašák Jabrockého nájazd. V presilovke sme potom pridali tretí gól a potom sa už len dohrávalo.“ Juraj Jakubík (asistent trénera Martina): „Úvod nám nevyšiel, dostali sme dva góly. V prvej tretine sme si zvykali na široké klzisko, Košičania nás prečísľovali. Potom sa naša hra zlepšila. Za stavu 2:1 sme mali šance, opäť sme však urobili chybu. Na konci sme skúsili vabank, nevyšiel nám, ale za výkon sa hanbiť nemusíme.“