Košičania, s týmto treba rátať: Na dvere môže zaklopať nevšedná návšteva aj práve vám

Na dvere domácnostiam v Košiciach môže zaklopať nevšedná návšteva. Je preto dobré s ňou počítať a mať o nej vopred informácie, o čo konkrétne ide...

Ilustračný obrázok k článku Košičania, s týmto treba rátať: Na dvere môže zaklopať nevšedná návšteva aj práve vám
Foto: Martin Károly / Zdroj: Dnes24.sk

Štatistický úrad Slovenskej republiky (ŠÚ SR) sa rozhodol zisťovať údaje o príjmoch a životných podmienkach domácností a tiež o tom ako využívajú informačné a komunikačné technológie.

Zbieranie informácií o príjmoch a životných podmienkach domácností, ktoré sa uskutoční v termíne do 26. júna 2018, sa týka 320 miest a obcí na Slovensku, vrátane Košíc. Do zisťovania je zaradených približne 6700 slovenských domácností.

Zisťovanie ako slovenské domácnosti i Slováci využívajú informačné a komunikačné technológie sa uskutočňuje od 19. apríla do 31. mája 2018, vybraných bolo 150 obcí a 4600 domácností na Slovensku, medzi nimi aj tie košické.

Vybrané domácnosti v uvedených obdobiach navštívi poverený pracovník ŠÚ SR, ktorý je povinný preukázať sa v domácnostiach osobitným poverením. Všetky poskytnuté informácie a názory sú chránené, nezverejňujú sa a slúžia výlučne pre potreby štátnej štatistiky.

Ochranu dôverných údajov upravuje zákon č. 540/2001 Z.z. o štátnej štatistike. Týmto spôsobom Slovenská republika realizuje projekty európskych štatistických zisťovaní. Ich cieľom je vytvoriť podklady pre štatistiky krajín Európskej únie, čo umožní z dlhodobého hľadiska nielen analyzovanie životnej úrovne domácností, ale aj posúdenie vývoja v oblastí informačných a komunikačných technológií na Slovensku i medzinárodné porovnávanie SR v rámci EÚ.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Košíc a okolia

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk