František Varga Futbal

Košičania sa trápili a na hostí z Trnavy nestačili

Trnavský futbalisti si odniesli plný počet bodov a potrápili domácich Košičanov.

Košice 21. novembra (TASR) – Trápenie košických futbalistov pokračovalo aj v 17. kole futbalovej Corgoň ligy, zverenci Jána Kozáka prehrali v sobotňajšom stretnutí pred vlastnými divákmi so Spartakom Trnava vysoko 1:4.

MFK Košice – Spartak Trnava 1:4 (0:3) Góly: 80. Serečin – 8., 37. Kone, 25. Hruška, 49. Neto. Rozhodovali: Vlk, 520 divákov.

Zostavy a striedania: MFK Košice: Schreng – Kišš (46. Serečin), Kaminský (52. Džogan), Cicman, Juhar – Dobias, Hovančík – Viazanko, K. Kuzma, Janič (65. Vaščák) – Škutka FC Spartak Trnava: Rybánsky – Kotula, Bernardini, Doležaj, Jakubička – Bernáth (49. Súkenník), Procházka, Devátý, Hruška (74. Železník) – Neto, Kone (83. Kožuch)

Košičania nastúpili na zápas v značne oklieštenej zostave a s obmedzenou kapacitou štadióna na 2000 miest, keďže zápas bol označený za rizikový. V úvodných minútach sa súperi oťukávali, no už 8. minúta priniesla prvý gól stretnutia. Center Bernátha z pravej strany zužitkoval Kone, keď sa presadil v šestnástke domácich. Dve minúty po góle pohrozili aj Košičania, no Škutka nenamieril presne po Janičovom centri. Po rýchlom brejku hostí a spolupráci Kone-Neto sa vyznamenal domáci brankár Schreng a vytlačil loptu na prvý rohový kop v zápase. To, čo sa im nepodarilo po predchádzajúcej šanci, využili v 25. minúte, keď sa presadil strelou od žrde Hruška. Na 3:0 pre hostí zvýšil v 37. minúte svojím druhým presným zásahom v stretnutí Kone. V druhom dejstve sa obraz hry veľmi nezmenil a už v 49. minúte inkasovali hráči MFK štvrtý gól z kopačky Neta. Gólu predchádzala pekná prihrávka z ľavej strany od Hrušku. Počas nasledujúcej domácej akcie takmer z tridsiatich metrov vypálil Janič, ale Rybánsky pohotovo zasiahol. Ďalšiu sľubnú príležitosť si Trnavčania vypracovali v 56. minúte, kedy striedajúci Súkenník potiahol loptu po pravej strane, no po jeho prihrávke nepridal svoj tretí gól Kone. Košičania sa predsa len dočkali gólu v 80. minúte, kedy svoje sólo, pomedzi troch obrancov, nekompromisne zakončil Serečin popod padajúceho brankára hostí. V priemernom ligovom stretnutí Trnava zaslúžene vyhrala.