František Varga Hokej

Košičania si so Žilinou hravo poradili

Fanúšikovia: “ Chlapci sme s vami.”

HC Košice – MsHK Garmin Žilina 6:0 (0:0, 4:0, 2:0) Góly: 24. Dravecký (Šachl, Vorel), 25. Vorel (Dravecký, P. Mikuš), 29. Šeda (M. Grman), 30. Tomík (Húževka, P. Bartoš), 47. Húževka (P. Bartoš, Dravecký), 51. Jenčík Vylúčení: 2:7 na 2 min, navyše: 57. Dravecký (Košice) na 10 min za nešportové správanie sa, presilovky a oslabenia: 1:0, rozhodovali: Lokšík – Gajan, Orolin, 6179 divákov

Košice: Hudáček – J. Tabaček, Huba, P. Mikuš, Šeda, M. Grman, M. Gajdoš, Deyl – Tomík, Húževka, P. Bartoš – Rudolf Huna, S. Gron, Andrašovský – Dravecký, Šachl, Vorel – Juraj Sýkora, Mertel, Jenčík Žilina: Hála (od 31. Lipovský) – Rúfus, Nádašdi, Bobček, Hriňa, Turoň, Horák – V. Nemec, Hreus, Kropáč – Škoda, Pleva, Vala – Drevenák, Palovčík, M. Gálik – Kubiš, Koložváry, M. Kokavec

Košičania začali zápas so Žilinou ofenzívne naladení. Brankára hostí Hálu vyskúšal už v 1. min Rudolf Huna, ten istý hráč to vzápätí dvakrát skúšal aj o niekoľko sekúnd neskôr. V 7. min sa po sťahovačke dostal Dravecký až pred Hálu, ale ten zasiahol včas. V polovici prvej tretiny vyskúšal Hudáčekovu pozornosť Škoda. V 12. min mali blízko ku gólu Sýkora a po ňom Mertel. Tri sekundy pred prvou prestávkou nevyužil obrovskú príležitosť počas presilovky Gron.

Druhé dejstvo bolo jednoznačne v réžii domácich. V 22. min síce Vala bekhandom trafil žŕdku košickej bránky, ale góly padali na opačnej strane. V 24. min dorážal pred Hálom vyrazený puk Dravecký – 1:0. O 66 sekúnd neskôr sa v presilovke zblízka presadil Vorel. Dobrú príležitosť mal následne aj Bartoš. V 29. min to bolo už 3:0 – v oslabení unikol Šeda a puk prekĺzol za Hálov chrbát. Žilina si vybrala oddychový čas, no ani ten jej nepomohol. Po obliehaní hosťujúcej bránky zakončoval v 30. min pohodlne Tomík a Hálu vystriedal v bránke Lipovský.

V tretej minúte tretej tretiny podržal svoje mužstvo Hudáček po príležitosti Kokavca. Pri avizovanom vylúčení žilinského hráča potiahol akciu Bartoš a Húževka v 47. min zakončoval do prázdnej bránky. Domáci mali aj ďalšie príležitosti, ale Lipovského prekonal už len Jenčík v 51. min a upravil na konečných 6:0.

Pavol Zúbek (asistent trénera Košíc): „Chceli sme nadviazať na dobrý výkon z Martina, čo sa nám od začiatku aj darilo. Mali sme vyložené šance, ale nepremieňali sme ich. Možnosti však prichádzali ďalej, dali sme góly, v koncovke sme boli dôrazní. Chlapci si začali ešte viac veriť. Vyzdvihol by som výkon brankára Hudáčeka, ktorý chytá veľmi dobre.“ Anton Tomko (tréner Žiliny): „Pred zápasom v Košiciach sme uvažovali o zisku nejakého bodu. Po prvej tretine to ešte bolo 0:0, ale druhá tretina je pre nás nočnou morou už štvrtý zápas. Najskôr prišla individuálna chyba a inkasovaný gól, vylúčenie a ďalší gól súpera. Do zápasu sme sa mohli vrátiť pri presilovke piatich proti trom, no namiesto toho sme dostali tretí gól. Už sme sa nedokázali spamätať, prestali sme plniť taktické zámery. Hru sme museli otvoriť, Košičania dostávali priestor. Za výkon môžem poďakovať akurát brankárom Hálovi a Lipovskému.“