František Varga Hokej

Košičania to v predĺžení nezvládli

Opäť sa potvrdilo, že tabuľkové umiestnenie neznamená automaticky výhru...

HC Košice – HK Nitra 2:3 po predĺžení (0:2, 2:0, 0:0 – 0:1) Góly: 29. Tomík (Vorel), 35. Michel Miklík (S. Gron, Jenčík) – 4. H. Ručkay (Gabriš, T. Chrenko), 11. G. Saliji (Spilar, M. Štefanka), 63. Spilar (J. Polák) Vylúčení: 4:6 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kubuš – Bednář, Snášel, 4594 divákov

Košice: T. Halász – J. Tabaček, Homer, M. Šterbák, M. Grman, Deyl, Šeda, Slimák – Michel Miklík, Jenčík, Vorel – Tomík, S. Gron, P. Bartoš – Hričina, Martin Frolík, D. Pašek – Kristek, Kriška Nitra: J. Laco – Ďurák, Špelda, Fabian, Gabriš, Michal Novák, J. Polák – Podstavek, T. Chrenko, H. Ručkay – M. Slovák , M. Kováčik, S. Saliji – Spilar, M. Štefanka, G. Saliji – E. Čaládi, Uhnák, Kmeč

Ideálnu príležitosť dostať svoj tím na koňa mal už v 25. sek domáci Jenčík, jeho nájazd však Laco zmaril. Z prvého gólu sa tešili v 4. min hráči Nitry. Chrenko ešte svoju možnosť nedotiahol do konca, ale o pár sekúnd neskôr po tvrdej strele Gabriša doklepával puk do prázdnej bránky Ručkay. Domáci Kriška potom osamotený netrafil bránku. Na začiatku 11. min viedla Nitra už 2:0. Samir Saliji mal dosť času, aby na dvakrát prekonal Halásza. Pri presilovke sa márne pokúšal prekonať Laca Gron V 14. min bol pred Halászom osamotený Samir Saliji, ale jeho strela skončila v lapačke. V oslabení v závere prvej tretiny sa výbornou akciou prezentoval Gron, ale Laco vytasil pohotový zákrok.

Hneď v úvode druhej dvadsaťminútovky nepretlačil puk v presilovke za Lacov chrbát Jenčík. V 29. min dosiahol kontaktný gól Tomík po tom, ako sa natlačil do koncovky a našiel medzeru medzi brankárovými betónmi. Vyrovnať potom mohol Jenčík, ale podarilo sa to až v 35. min Michelovi Miklíkovi: Laco puk neudržal a zblízka z dorážky inkasoval.

V tretej tretine bola aktivita na košických hokejkách. Grman v 43. min v presilovke trafil od modrej čiary žŕdku, Gronov pokus smeroval vedľa nitrianskej bránky, Miklíkova tvrdá rana skončila na dobre postavenom Lacovi. V 57. min sa do strely oprel Bartoš a opäť zvonila žŕdka. O víťazstve Nitry rozhodol v 3. min predĺženia Spilar.

Rostislav Čada (tréner Košíc): „V piatom domácom stretnutí v rade sme nemali potrebnú koncentráciu ani agresivitu. Dva góly sme dostali zo situácií po individuálnych chybách v obrane. Po preskupení útočných formácií sme Nitru dostali pod veľký tlak, výsledkom čoho bolo vyrovnanie. V predĺžení sme však urobili individuálnu chybu v situácii jeden na jedného, čo rozhodlo o výsledku.“ Rudolf Uličný (tréner Nitry): „Hrali sme teraz proti súperom z prvých troch miest tabuľky. Na ľad vedúcich Košíc sme nastupovali v situácii, v ktorej by bol každý bod dobrý. Zápas mal tri rôzne tretiny. V prvej sme mali okrem dvoch gólov aj niekoľko sľubných šancí, druhá bola výrazne v réžii Košíc, v tretej to bolo vyrovnané. Nás by potešil aj bod. To, že máme dva, je teda niečo navyše.“