František Varga Hokej

Košičania vysoko porazili Martin

Slabší začiatok úplne zatienila tretia tretina, v ktorej domáci hráči strelili 4 góly a tým definitívne rozhodli o zápase.

HC Košice – MHC Mountfield 6:1 Góly: 13.Miklik, 27.Miklik, 42.Pasek, 50.Pasek, 53.Gron, 58.Gron, – 22.Beran

Zostavy: Košice: T. Halász – J. Tabaček, Homer, M. Šterbák, M. Grman, Deyl, Šeda, Slimák – Michel Miklík, S. Gron, Vorel – Tomík, Kristek, P. Bartoš – Marcel Haščák, Jenčík, Andrašovský – Hričina, Martin Frolík, D. Pašek MHC Mountfield: Dzubina – A. Novotný, L. Matejka, Velebný, I. Ďatelinka, Drgoň, P. Klepáč – Uram, M. Beran, Jabrocký – Appel, I. Rataj, O. Mikula – Themár, Markovič, Galamboš – Murček, M. Gálik, Važan

Prvú vážnejšiu šancu v stretnutí mal v 4. min Pašek, ale v presilovke zblízka našiel len dobre postaveného Dzubinu. Potom to skúšal v dobrej pozícii Hričina, ale martinský brankár sa opäť vyznamenal. V 8. min mieril Andrašovský nad bránku. Hostia prvýkrát ohrozili Halásza v 12. min, ale Matejka trafil len brankára domácich. V oslabení to potom skúšal Beran. Košičania sa ujali vedenia v 13. min v presilovke Michelom Miklíkom – 1:0.

V úvode druhej tretiny mal v presilovke najskôr sľubnú príležitosť Jabrocký, krátko nato Martin aj vyrovnal. Úspešným strelcom bol Beran, ktorý na dvakrát prekonal Halásza – 1:1. Domáci následne pritlačili, ale Tabaček v presilovke o dvoch hráčov nevyužil svoje príležitosti. V 27. min sa však ocitol pred bránkou Miklík a ešte počas presilovky stihol poslať puk ponad Dzubinov betón do bránky – 2:1. Potom to skúšal aj Gron, ale skóre sa mu nepodarilo zvýšiť.

Na začiatku tretej tretiny sa Košičania dostali do prečíslenia dvoch proti jednému a D. Pašek po pohotovom zakončení zvýšil na 3:1. V 45. min sa na košickom ľade objavili vozidlá. Po Appelovom vrazení na mantinel na nich skončil domáci obranca Šeda. Košičania potom nevyužili päťminútovú presilovku, ale v 50. min D. Pašek už pri rovnovážnom stave trafil ľavý kút martinskej bránky – 4:1. Po presilovke potom mohol aspoň znížiť Uram, ale Halász zasiahol reflexívne. V 53. min v oslabení unikol S. Gron a pridal piaty gól. A ten istý hráč v 58. min stanovil skóre aj na konečných 6:1.

Hlasy: Rostislav Čada (tréner Košíc): „Pred zápasom sme mali problémy so zostavou. Dvaja hráči celý týždeň netrénovali, dvaja sa do zostavy vrátili po dlhšom zranení a na začiatku stretnutia to bolo cítiť. Sme spokojní s tým, že sme dali dva góly v presilovej hre, vytvorili sme si veľký tlak, ale nevyužili množstvo šancí. Rozhodol gól, ktorý sme dali v oslabení.“

Július Pénzeš (tréner MHC Mountfield): „Dve tretiny sme s domácimi držali krok. Bolo to vyrovnané, dobre sme korčuľovali a dodržiavali taktické pokyny. V tretej tretine sme spravili veľkú chybu, po ktorej prišiel gól domácich z prečíslenia. Po štvrtom góle to už bolo len o tom, ako tento zápas dohrať a ušetriť sily.“