Webnoviny - Basketbal

Košičanky ôsmykrát majsterkami Slovenska v basketbale

Basketbalistky Dobrých anjelov Košice získali v stredu po víťazstve nad MBK Ružomberok 78:63 (40:32) na palubovke domácej Infiniti arény už ôsmy slovenský majstrovský titul.

Foto: SITA/Ivan Fleischer (WEBNOVINY) – Zverenkyne trénera Štefana Sviteka zvíťazili vo finálovej sérii presvedčivo 3:0 a celkovo v play-off neprehrali ani jeden zápas. Jedinú prehru v práve skončenom súťažnom ročníku zaznamenali v nadstavbovej časti s Popradom.

V stredajšom treťom finálovom súboji držali Ružomberčanky krok s domácimi favoritkami len v prvom polčase. Basketbalistky z Liptova spočiatku viedli, no po dvoch štvrtinách odchádzali do kabín s osembodovým náskokom domáce hráčky. A keď v tretej štvrtine náskok Košičaniek narástol na 20 bodov, o výsledku finále aj víťazovi celého ročníka bolo predčasne rozhodnuté.

Basketbal – extraliga žien – finále play-off – tretí zápas (hralo sa na 3 víťazstvá):

Dobrí anjeli Košice – MBK Ružomberok 78:63 (16:17, 24:15, 29:13, 9:18) – konečný výsledok série 3:0 Najviac bodov: Kupčíková 19, Shieldsová 15, Lawlessová 13 – Smithová 19, Tetemondová 10, Bučáková, Lukačovičová a Handyová po 6 TH: 24/19 – 15/13, trojky: 3 – 4, fauly: 17 – 23, rozhodovali: Brziak, Lukáč a Kúkelčík, 1500 divákov

Zápas začal svižne z oboch strán, úvodná štvrtina bola vyrovnaná. Postupne sa však viac začali dostávať do vedenia Košičanky, ktoré viedli v 7. min 13:7. V druhej časti domáca Kupčíková dostala do vedenia svoj tím dvojbodovým košom na 19:17. V 16. min po 14-bodovej šnúre bol stav už 33:19 pre Dobré anjelky. V 27. min viedli Košičanky 53:36. V poslednej štvrtine hostky dominovali 18:9, no majstrovský tím išiel pevným krokom za svojim ôsmym titulom. Pre dve hráčky to bol posledný zápas v drese Košíc, konkrétne pre Katarínu Hrickovú a Danielu Číkošovú.

Hlasy: Štefan Svitek (tréner Košíc): „Som veľmi rád, že sme pridali do vitríny v poradí ôsmy titul. Máme obrovskú radosť aj z faktu, že sme v play-off neokúsili trpkosť z prehry.“

Ivan Kurilla (tréner Ružomberka): „Bola to pre nás veľmi ťažká sezóna. Konkurencia v extralige je čoraz väčšia. Chcem poblahoželať staronovým majsterkám. Ukázalo sa, že skúsenosti z Euroligy dokázali preniesť aj do našej extraligovej súťaže.“