Zuzana Vajayová Basketbal

Košičanky prehrali v Bourges 68:76, v sérii prehrávajú 0:1

Basketbalistky slovenského šampióna Dobrí anjeli Košice prehrali v utorok v prvom osemfinálovom stretnutí Európskej ligy žien na palubovke francúzskeho tímu Bourges Basket 68:76. V sérii tak prehrávajú 0:1.

Košičanky síce viedli po polovici zápasu o šesť bodov, ale nezvládli záverečnú štvrtinu. V dobrom svetle sa však predviedla Američanka Crystal Langhornová, ktorá zaznamenala 22 bodov a pridala 6 doskokov. Zverenky trénera Štefana Sviteka odohrajú druhý osemfinálový duel v domácom prostredí v piatok 4. februára (18.00).

Osemfinále – 1. zápas: Bourges Basket – Dobrí anjeli Košice 76:68 (30:36)

Štvrtiny: 15:19, 15:17, 22:22, 24:10. Najviac bodov Bourges: Joensová 18, Ndongueová 14, Kaltsidová 13 – zostava a body Košíc: Dupreeová a Solopovová po 14, Kupčíková 11, Musovičová 3, Hricková 0 (Langhornová 22, Jalčová a Lawlessová po 2, Číkošová 0). TH: 20/16–13/9, trojky: 4:5, osob. chyby: 19:23, 5 faulov: Kupčíková (Košice).

Úvodné dva body zaznamenala hosťujúca Langhornová a v 4. minúte už Košičanky viedli o štyri body (8:4). Od stavu 10:11 zaznamenali hostky sedembodovú šnúru (18:10), najmä vďaka Kupčíkovej a Langhornovej, no po prvej desaťminútovke domáce hráčky znížili manko na rozdiel štyroch bodov (15:19). V 12. minúte vyhrávali hráčky Dobrých anjelov opäť o osem bodov (23:15) a o šesť minút po trojke Solopovovej dokonca 36:23. Francúzsky tím však do polčasu, najmä vďaka piatim bodom Joensovej, znížil na prijateľných 30:36. Tretia štvrtina priniesla vyrovnaný priebeh, súperky sa striedali v zakončení. V 28. minúte zaznamenala Solopová štyri body a naklonila misky váh v prospech hostiek (56:46), avšak domáci tím znížil na 52:58. V úvode záverečnej štvrtiny sa hráčky Bourges priblížili na rozdiel jediného bodu (57:58) a štyri minúty pred koncom duelu poslala svoj tím po prvý raz do vedenia Joensová 62:60. V dramatickom závere sa napokon tešili z víťazstva domáce hráčky, ktoré zvládli poslednú desaťminútovku (24:10) a tešili sa po výsledku 76:68.

Daniel Jendrichovský, generálny manažér Košíc: „Chce sa mi plakať po takomto zápase, keďže sme v Bourges tridsaťtri minút viedli. Myslím si, že sme boli na duel vynikajúco pripravení, no rozhodlo domáce prostredie a chýbajúci kúsok šťastia v závere. Počas troch štvrtín sme boli lepším družstvom, no v poslednej štvrtine sme sa nedokázali vyrovnať s agresivitou domácich hráčok a nepadli nám veľmi dôležité strely, vrátane Kupčíkovej, ktorá by znamenala vyrovnanie na 70:70. Táto prehra je pre nás veľmi nespravodlivá, pretože sme si mohli a mali priniesť cenné víťazstvo.“