František Varga Basketbal

Košičanky vyhrali nad MKB Šopron

Košické basketbalistky to opäť dokázali.

Košice 2. decembra (TASR) – Basketbalistky slovenského majstra Dobrí anjeli Košice vyhrali v stredu vo svojom šiestom vystúpení Ligy majstrov v domácom prostredí nad MKB Euroleasing Šopron 75:58. Vo výbornom svetle sa predviedli americké posily Candice Dupreeová a Angel McCoughtryová, ktoré zaznamenali spolu 40 bodov. Zverenky trénera Štefana Sviteka odohrajú nasledujúci zápas C-skupiny o týždeň na palubovke francúzskeho Bourges Basket (20.00).

C-skupina – 6. kolo: Dobrí anjeli Košice – MKB Euroleasing Šopron 75:58 (37:34) Najviac bodov MKB Šopron: Milovanovičová 17, Krivačevičová 13, Holtová 9 – zostava a body Košíc: McCoughtryová 24, Dupreeová 16, Fröhlichová 14, Čarnoká 2 Hricková (Kupčíková 12, Michulková 7, Kováčová, Vacková), TH: 11/8 – 15/11, trojky: 5:2, os. chyby: 20:18, 5 faulov: Kupčíková (D.A. Košice) Po Fröhlichovej dvoch úspešných trestných hodoch viedli Košičanky na začiatku 3. minúty päťbodovým rozdielom 10:5 a dokonca prvej štvrtiny sa stav výrazne nezmenil 21:17. Začiatok druhej desaťminútovky vyšiel lepšie maďarským basketbalistkám, ktoré sa ujali vedenia 22:21, no slovenský majster odpovedal rovnakou mincou po trojke Fröhlichovej a dvojbodovom zápise McCoughtryovej. Šopron dotiahol v priebehu druhej štvrtiny na 28:30, ale necelú minútu pred koncom polčasu viedli domáce o sedem bodov 37:30. Toto vedenie sa im však nepodarilo udržať a do šatní odchádzali iba s trojbodovým náskokom 37:34. Vstup do druhého polčasu vyšiel lepšie Dobrým anjelom a v priebehu šiestich minút viedli o deväť bodov 49:40. Záver tridsiatej minúty znamenal vedenie Košíc 58:50. Posledná časť priniesla kontrolovanie hry Košíc a s narastajúcou nervozitou súpera aj zvyšovanie skóre domácich, keď v 35. minúte viedli 67:55. Napokon doviedli zápas do víťazného konca po jednoznačnom výsledku 75:58.