Lenka Fedorová Rôzne Správy

Košice-Bratislava: Dočkáme sa pravidelnej leteckej linky?

Podľa hovorkyne predsedu KSK je pravidelná linka medzi Košicami a Bratislavou nevyhnutná. Kraj má za sebou o tejto téme prvé rokovania.

Ilustračný obrázok k článku Košice-Bratislava: Dočkáme sa pravidelnej leteckej linky?
Foto: Martin Sýkora

Potreba zriadenia pravidelnej leteckej linky medzi Košicami a Bratislavou je podľa hovorkyne predsedu Košického samosprávneho kraja (KSK) Zuzany Bobrikovej veľká a nevyhnutná.

V súvislosti s odmietnutím predstavy o privatizácii bratislavského letiska predseda vlády SR Robert Fico (Smer-SD) povedal, že v tejto oblasti je na stole otázka národného prepravcu, ako zabezpečiť pravidelné letecké spojenie medzi Košicami a Bratislavou, aby to nebolo stále na niekom inom.

„Musí to byť dohodnuté medzi štátom a VÚC, aby sa mohli takto ľudia pravidelne prepravovať,“ skonštatoval začiatkom januára Fico.

Podľa Bobrikovej má kraj za sebou o tejto téme prvé rokovania. „Nie sú nám známe žiadne podrobnosti ani analýzy. Potreba zriadenia pravidelnej linky medzi krajským a hlavným mestom je z nášho pohľadu veľká a nevyhnutná. Tak k nej aj budeme pristupovať,“ uviedla a ďalej pokračovala, že je to otázkou reálnych ekonomických možností. Tie zatiaľ nevedia posúdiť, keďže viac podrobných informácií nemájú.

Letecké spojenie medzi Košicami a Bratislavou prevádzkujú od decembra 2013 České aerolínie (ČSA). „Lety sú prevádzkované spravidla v pondelok, stredu a piatok dvakrát denne a v utorok a vo štvrtok raz denne, spolu teda osemkrát týždenne,“ uviedol šéf marketingu košického letiska Juraj Toth.

Na otázku možného zavedenia ďalšej leteckej linky odpovedal, že Letisko Košice disponuje dostatočnou voľnou kapacitou.

Foto: Ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM