Webnoviny - Hokej

Košice budú v apríli pripravené privítať hokejovú elitu

Tréningová hala koncom februára resp. začiatkom marca a parkovací dom v apríli budú pripravené na majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji, ktorých jedna časť sa začne o 112 dní v Košiciach.

Konštatoval to dnes na kontrolnom dni primátor východoslovenskej metropoly Richard Raši, ktorý súčasne novinárom predstavil splnomocnenca mesta pre koordináciu aktivít súvisiacich s konaním šampionátu mestského poslanca Otta Brixiho, ktorý za to nebude poberať žiadny plat.

„S prehliadkou, ktorá bola zameraná na stav prác, som spokojný. Pre mňa je najpodstatnejšou vecou, aby sa parkovací dom stihol ukončiť s dostatočným časovým predstihom a pracovníci ma ubezpečili, že to bude aj s nejakou časovou rezervou,“ povedal Raši. Riaditeľ správy majetku mesta Peter Herman informoval, že do konca januára má byť hotová hrubá stavba parkovacieho domu s kapacitou takmer 500 miest. Parkovací dom vrátane dopravného napojenia na Moldavskú ulicu chcú ukončiť do začiatku apríla. Rampový a informačný systém zabezpečuje renomovaná pražská firma.

Manažér Steel Arény Igor Havrila informoval primátora Rašiho, že tréningovú halu chcú dokončiť na prelome februára a marca. „Budú tu šatne, nainštalovali sme sem starú informačnú kocku a časomer, hľadisko bude mať kapacitu do päťsto divákov,“ povedal Havrila. V samotnej Steel aréne dolaďujú novú informačnú kocku a časomer, na športovcov čaká dvanásť zrekonštruovaných šatní a robia sa ďalšie menšie úpravy vrátane priestorov pre zástupcov

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM