Správy

Košice budú zelenšie. Správa zelene vysadí 400 stromov a tisíce kríkov

Mestské časti budú bohatšie o desiatky drevín. Kedy ich vysadia?

Ilustračný obrázok k článku Košice budú zelenšie. Správa zelene vysadí 400 stromov a tisíce kríkov
Zdroj: Facebook.com/Správa mestskej zelene v Košiciach

Správa mestskej zelene (SMsZ) v Košiciach sa pustila do veľkej výsadby stromov a kríkov. Dreviny postupne pribúdajú vo viacerých mestských častiach. Správa zelene o tom informovala na sociálnej sieti.

Zelenšie mesto

V pláne je vysadiť viac ako 400 stromov a 7 000 kríkov.

Stihnúť by to chceli ešte počas jesene. „V okrasnej škôlke SMsZ v Bernátovciach sa vykopávajú prvé stromy pre pripravované výsadby, technici zelene si zároveň značia a vyberajú v záhrade posledné stromy na doplnenie plánov jesenných výsadieb,“ uvádza SMsZ.

Prvé výsadbové jamy sa v uplynulých dňoch objavili vo všetkých jej spravovaných mestských častiach – Staré Mesto, Západ, Dargovských hrdinov, Sever, Nad jazerom, Juh a Sídlisko Ťahanovce, kde sa uskutočnili dobrovoľnícke akcie Sadíme strom života.

Vybrané lokality

Výsadby podľa Správy zelene ukončí až príchod prvých silnejších a vytrvalejších mrazov a opäť v nich budú pokračovať jarnou výsadbou po ústupe mrazov, od skorej jari až do konca mája.

„Nové stromy budú vysadené v lokalitách, kde nebudú v konflikte so sieťami, čo im dúfame dopraje dlhý a výkopovými prácami nerušený život, aby v dobrom zdravý a čo najdlhšie tešili, osviežovali a ponúkali tieň Košičanom a návštevníkom mesta," dodala SMsZ.

Prečítajte si aj

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM