Košice doma body nezískali: Nitre podľahli najtesnejším rozdielom

Záver týždňa patril najvyššej hokejovej súťaži. Na košický ľad pricestovala Nitra.

Ilustračný obrázok k článku Košice doma body nezískali: Nitre podľahli najtesnejším rozdielom
Zdroj: Rastislav Búgel

Hokejisti HK Nitra zvíťazili v nedeľňajšom zápase 36. kola Tipos extraligy na ľade HC Košice 3:2. Tromi bodmi si vylepšili pozíciu v spodnej časti tabuľky, Košičania sú po druhej prehre za sebou na priebežnom treťom mieste.

Na bezgólovej prvej tretine nič nezmenila ani 84-sekundová presilovka Košíc o dvoch hráčov.

Hostia išli do vedenia v druhej tretine v oslabení po góle Gilla. Košičania pomerne rýchlo otočili na 2:1, no Gill v 49. minúte vyrovnal. Nitrania v závere tretej tretiny nevyužili presilovku o dvoch hráčov, ale po nej Jozef Baláž rozhodol o zisku troch bodov pre Nitru.

Prečítajte si tiež

HC Košice – HK Nitra 2:3 (0:0, 2:1, 0:2)

Góly: 26. Lamper (Tybor, Olsson), 28. Paršin (Southorn) – 22. Gill (Sýkora), 49. Gill (Elmer, Čederle), 58. Baláž (Bajtek, Lacka). Rozhodovali: T. Orolin, Kalina – Tichý, Stanzel, vylúčení: 7:6 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:1, 1862 divákov

Košice: Janus – Romančík, Southorn, Deyl, Olsson, Ferenc, Šedivý – Jääskeläinen, Pollock, Tybor – Bartánus, Slovák, Rogoň – Lamper, Linet, Paršin – Jokeľ, Havrila, Krasnozhon

Nitra: Kašík – Green, Mezei, Bodák, Gajdoš, Vitaloš, Stacha, Šiškov – Krivošík, Buncis, Baláž – Elmer, Gill, Sýkora – Lacka, Bajtek, Čederle – Solenský, Knies

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.