Košice konečne zabodovali : Mladíci nenašli recept na prekonanie Hyláka

Košičania po dvoch zbabraných stretnutiach a strate prvého miesta v tabuľke potrebovali zabrať naplno. Tentoraz si to odniesli slovenskí mladíci, ktorí aj napriek snahe nedokázali prestreliť košického gólmana. Záver stretnutia už oceliari kontrolovali.

Ilustračný obrázok k článku Košice konečne zabodovali : Mladíci nenašli recept na prekonanie Hyláka

Košice vstúpili do stretnutia aktívne a už od úvodných minút zatlačili mladíkov pred brankára Sabola. Skóre otvoril v 8. minúte Bartoš, ktorý dorazil do siete Cebákovu strelu v presilovke. Dvadsiatka sa následne skonsolidovala a snažila sa s nepriaznivým skóre niečo spraviť, ale Hylák si v 11. minúte so zakončením Gašpara poradil. O päť minút neskôr sa dostal k puku hosťujúci Marcinko, jeho pokus však po dobrej kombinácii Košičanov skončil len na hornej žŕdke.

Vyrovnania sa mohli domáci dočkať v úvodných sekundách druhej tretiny. Minárik nabral rýchlosť, následne vystrelil a Hylákovi síce preskočil puk lapačku, no našťastie pre hosťujúceho brankára do siete nespadol. Následne mali mladíci k dispozícii tri presilovky za sebou, ale recept na prekonanie Hyláka nenašli. Po polovici stretnutia mohol priniesť pokoj na košické hokejky Spilar, ale jeho pokus letiaci do bránky v poslednej chvíli zachytil lapačkou Sabol. Košičania sa napokon dočkali druhého gólu v 34. minúte, keď sa z pravej strany presadil Nagy. Hostia dobyli Sabolovu bránku aj 56 sekúnd pred druhou sirénou, keď brankára dvadsiatky prekvapil Marcinko.

V 41. minúte síce Nagy nepridal štvrtý gól po samostatnom nájazde na Sabola, no všetko si vynahradil o tri minúty neskôr, keď sa ujala jeho strela švihom z ľavej strany. Košice následne pohodlne kontrovali výsledok a v závere ho ešte prikrášlil dvoma gólmi. Najskôr sa v 57. minúte presadil Macejko, o minútu neskôr pridal šiesty gól Marcinko.

HK Orange 20 – HC Košice 0:6 (0:1, 0:2, 0:3)

Góly: 8. Bartoš, 34. Nagy, 40. Marcinko, 44. Nagy, 57. Macejko, 58. Marcinko. Vylúčení: 2:5, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Bundil – Kacej, Výleta, 413 divákov

HK Orange 20: Sabol – Luža, Predajniansky, Valjent, Černák, Bačik, Gachulinec, Rusina, Dinda – Tibenský, Kolena, Minárik – Skalický, Šimun, Gašpar – Horvát, Mlynčár, Rzavský – Palovič, Rehák, Koyš
HC Košice: Hylák – Šeda, Klouček, Macejko, Deyl, Takáč, Cebák, Martin Chovan – Nagy, Bicek, Bartoš – Jenčík, Pašek, Spilar – Jokeľ, Boltun, Hinďoš – Češík, Marcinko, Hrnka