Správy

Letecké dni v Košiciach si za dva dni užilo približne 20-tisíc návštevníkov, FOTO

Druhým programovým dňom vyvrcholili v nedeľu Košické letecké dni, ktorého organizáciu už druhý rok po sebe podporil spolu s partnermi Košický samosprávny kraj.

Ilustračný obrázok k článku Letecké dni v Košiciach si za dva dni užilo približne 20-tisíc návštevníkov, FOTO
33
Galéria

Riaditeľka organizácie Košice – Región – Turizmus Lenka Vargová Jurková pre TASR potvrdila, že za dva dni prišlo na podujatie približne 20-tisíc návštevníkov z rôznych kútov Slovenska, ale aj z Poľska a Maďarska.

Lepšia doprava

„Môžem povedať, že program bol naozaj pestrý, mohli sme vďaka pilotom zo Slovenska, Českej republiky, Poľska a Maďarska zažiť neskutočnú šou vo vzduchu. Zároveň boli tu rôzne ukážky z histórie 2. svetovej vojny, všetky vekové skupiny si prišli na svoje, počasie nám prialo a návštevnosť hodnotíme veľmi pozitívne,“ skonštatovala Vargová Jurková.

V minulosti boli Košické letecké dni menším podujatím, ktoré organizoval miestny aeroklub. Krajská samospráva tento rok organizáciu podporila ešte vyššou sumou, a tak sa rozhodli pre dvojdňové podujatie.

Letecké hviezdy na oblohe

„Podarilo sa nám vylepšiť dopravnú dostupnosť, posilnili sme aj bezpečnosť, takže každým rokom kvalita tohto podujatia rastie a pevne verím, že to tak bude aj do budúcna,“ dodala Vargová Jurková s tým, že vlani, keď sa letecké podujatie konalo len jeden deň, si cestu na letisko našlo zhruba 15-tisíc ľudí.

Košické letecké dni sú v súčasnosti najväčším podujatím svojho druhu na východnom Slovensku. Medzi najväčších ťahúňov víkendového programu patril podľa organizátorov akrobatický letec Zoltán Veres, či vrtuľníky Black Hawk.

Predstavili sa viaceré historické, ale aj moderné lietadlá a stíhačky. Návštevníci si mohli okrem toho vyskúšať aj parašutizmus, vyhliadkové lety lietadlom i balónom.

V OBRAZOCH: Letecký deň Košice 2019
33
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: TASR

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie