Webnoviny - Rôzne

Košice pred hokejovým šampionátom rozkvitnú

Košickí záhradníci s príchodom jari pripravujú bohatšiu výsadbu a kvetinová výzdoba skrášli oveľa väčšiu plochu.

Ilustračné foto.Foto: SITA (WEBNOVINY) – „Celkovo počet kvetín dosiahne 20-tisíc kusov. V záhonoch budú použité dvojročky ako sirôtky, sedmokrásky a náprstníky. Na stĺpoch verejného osvetlenia a trakčných stĺpoch elektrickej dopravy pribudnú závesné kvetinové koše s muškátmi v počte 64 kusov," uviedla hovorkyňa košického magistrátu Martina Viktorínová.

Ožijú tak stĺpy na Toryskej, Moldavskej, medzi kruhovým objazdom a Steel Arénou i na moste z Mestského parku smerom na Mlynskú. Nové kvety záhradníci vysadia tiež na Toryskej, Triede SNP, v kruhovom objazde, na Moldavskej a Alejovej. Košickí záhradníci sa blysnú aj netradičným farebným záhonom s motívom loga majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji, ktorý chystajú na svahu neďaleko zimného štadióna.

„V predpriestore Steel Arény a magistrátu budú použité mobilné nádoby s kombinovanou výsadbou ihličnanov a letničiek," dodala hovorkyňa. Centrum takisto privíta majstrovstvá vo vynovenom šate, pribudne v ňom deväť pyramíd s previsnutými muškátmi a v záhonoch a kvetináčoch v historickej časti budú vysadené cibuľoviny ako tulipány či narcisy, ale aj dvojročné sirôtky, sedmokrásky, nezábudky a ďalšie.

„Vzhľadom na pestovateľský postup boli niektoré kvetiny vysádzané už na jeseň minulého roku. Zakvitnutie je závisí od počasia. Po odkvitnutí záhradníci vysadia letničky," informovala Viktorínová. Počas celosvetovej hokejovej udalosti budú v prevádzke i všetky funkčné fontány, v týchto dňoch sa pracuje na ich každoročnej údržbe.

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM