Zuzana Vajayová Rôzne

Košice sa prezentovali na londýnskom maratóne

V nedeľu 22.4.2012 sa v Londýne bežal 33. ročník londýnskeho maratónu Virgin London Marathon, ktorého sa každoročne zúčastní okolo 30.000 bežcov.

Historicky prvýkrát sa na výstavisku k tomuto maratónu prezentovalo Slovensko so svojimi dvomi top maratónmi, tým najstarším v Európe – Maratónom mieru v Košiciach a Bratislavským maratónom. „Bola to zároveň aj historicky prvá spoločná prezentácia mestských destinácií Košíc a Bratislavy v zastúpení ich oblastných organizácií cestovného ruchu s podporou Slovenskej agentúry pre cestovný ruch“, dodala Iveta Niňajová výkonná riaditeľka KOŠICE – Turizmus. Košice sme prezentovali nielen ako destináciu najstaršieho maratónu v Európe ale aj ako Európske hlavné mesto kultúry v budúcom roku, kedy sa košický maratón pobeží po 90-ty krát.

Košice zároveň pripravili pobytové balíky na maratónsky víkend, do ktorého je zahrnutá aj návšteva podujatia Biela Noc / Nuit Blanche – francúzsky koncept podujatia – festivalu svetiel, ktorého tretí ročník zorganizuje nezisková organizácia Košice 2013 v predvečer maratónu 6.10.2012. Je to vhodná aktivita najmä pre tých, ktorí s bežcami pricestujú do Košíc.

Registrácia na tohtoročný košický maratón je v plnom prúde. Organizátori evidujú približne dvojnásobný počet registrovaných bežcov ako v minulom roku o tomto čase. Veríme, že práve účasť výstave k londýnskemu maratónu pomôže Košiciam zmeniť štruktúru bežcov v prospech maratóncov zo Západnej Európy ako aj zvýši počet tých, ktorí na Slovensko kvôli košickému maratónu pricestujú. Vlani maratón bežalo 5700 účastníkov z 33 krajín.

Na prezentačnom stánku sa pristavilo asi 10 bežcov, ktorí už v Košiciach bežali. Medzi nimi aj favorit 50-teho ročníka Maratónu mieru, majster Európy z roku 1969 a víťaz 74. ročníka najstaršieho svetového maratónu v Bostone Ron Hill, ktorý musel však v Košiciach prenechať víťazstvo svojmu krajanovi Keithovi Angusovi.

Zdroj: Košice – Turizmus

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM