František Varga Hokej

Košice zdolali "dvadsiatku"

Ostýchavý začiatok no zdrvujúci záver...

HC Košice – HK Orange 20 8:2 (1:1, 4:1, 3:0) Góly: 9. Marcel Haščák (Kristek, Andrašovský), 25. P. Bartoš (Kristek), 32. Kristek (Marcel Haščák), 34. Michel Miklík (Homer), 36. Marcel Haščák (Homer, Andrašovský), 50. D. Pašek (Kriška, Martin Frolík), 52. Jenčík (Vorel, Michel Miklík), 53. Martin Frolík (D. Pašek) – 8. M. Sobota (Šišovský), 23. Preisinger (Ľ. Malina, Imrich) Vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Gašparík – Smrek, M. Valach, 5163 divákov

Košice: J. Hudáček – Homer, J. Tabaček, M. Grman, M. Šterbák, Šeda, Deyl, Huba – Vorel, Jenčík, Michel Miklík – P. Bartoš, S. Gron, Tomík – Andrašovský, Kristek, Marcel Haščák – D. Pašek, Martin Frolík, Kriška HK Orange 20: Riečický (36. – 53. T. Pék) – L. Kozák, T. Staňo, Obuch, Mačkovič, Imrich, Trška, Macejko, Ľ. Malina – Hrnka, Petro, Šišovský – Štumpf, Preisinger, M. Sobota – Vandas, S. Takáč, Jokeľ – Matúš Chovan, Šimčák, Matoušek

Úvodne minúty zápasu patrili Košičanom, ale tí svoje príležitosti nepremenili. V 8. min po individuálnej akcii mieril ešte Hrnka nepresne, ale vzápätí prihrávku Šišovského šikovne trafil Sobota a dvadsiatka sa ujala na ľade majstra vedenia. Už po 48 sekundách však bolo vyrovnané, keď Kristek našiel Haščáka a ten sa nemýlil. Jokeľov pokus v 12. minúte vyrážal Hudáček a v 14. minúte sa Jenčík ocitol v nájazde, ale stroskotal na Riečickom. V úvode druhej dvadsaťminútovky hrali hostia presilovku o dvoch hráčov a Preisinger korčuľou dostal puk do bránky – 1:2. Košičania dokázali odpovedať v 24. min, keď po Kristekovej akcii trafil Bartoš do vinkľa. Pri početnej výhode sa oceliari po prvý raz v stretnutí dostali do vedenia, keď obrana hostí nechala dostatok priestoru na zakončenie Kristekovi a ten vymietol ľavý kút Riečického svätyne. Pri hre 4:4 potom pridal štvrtý presný zásah Miklík a v 36. minúte prekonal Riečického znova Haščák a v bránke hostí gólmana HK Orange 20 nahradil Pék.

V tretej tretine domáci kontrolovali vývoj stretnutia a svoj náskok ešte zvýraznili. Najskôr Pašek v páde našiel medzeru medzi betónmi Péka, po ňom na 7:2 zvyšoval Jenčík takisto pomedzi betóny. V 53. minúte vyhnal Frolík Péka z bránky, do ktorej sa vrátil Riečický.

Rostislav Čada (tréner Košíc): „S prvou polovicou zápasu sme neboli spokojní, chýbal nám pohyb, agresivita v obrane i v útoku, viazla nám kombinácia. V druhej polovici sme však tieto činnosti zlepšili, vytvorili si tlak a korunovali výkon aj peknými gólmi.“ Miroslav Marcinko (asistent trénera HK Orange 20): „Do zápasu sme išli s tým, že podáme dobrý výkon a do polovice stretnutia sa nám to aj darilo, nerobili sme veľké chyby. Obrat však nastal pri našich presilovkách, v ktorých sme si mysleli, že zápas rozhodneme. Košice dali tri góly, zvýšili obrátky a bolo ťažké už niečo so zápasom urobiť, pretože je to kvalitný súper. V poslednej tretine nám už citeľne ubúdali aj sily.“