Správy

Košická fakulta dostane po požiari pomoc: Zadotuje ju ministerstvo

Rezort školstva poskytne dotáciu košickej Univerzite Pavla Jozefa Šafárika (UPJŠ) na čiastočné odstránenie následkov požiaru budovy prírodovedeckej fakulty.

Ilustračný obrázok k článku Košická fakulta dostane po požiari pomoc: Zadotuje ju ministerstvo
Zdroj: TASR

Požiar zachvátil budovu v piatok 9. decembra večer. Požiarom a vodou boli poškodené štyri posluchárne, sedem výučbových a 11 výskumných laboratórií, všetky kancelárskej priestory, ako aj výpočtová technika a rôzne prístroje a technológie využívané na výučbu a vedecko-výskumné účely. Predbežný odhad škody sa blíži k sume tri milióny eur.

Rezort školstva odovzdá fakulte dotáciu vo výške 800.000 eur. Z celkovej sumy je 500.000 eur určených na bežné výdavky a 300.000 eur na kapitálové výdavky zahŕňajúce rekonštrukčné práce, informoval o tom komunikačný odbor Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR.

„Minister Peter Plavčan sa bezprostredne po vypuknutí požiaru informoval o vzniknutej situácii a deklaroval svoj záujem pomôcť univerzite pri jej riešení. Výsledkom je rozhodnutie o poskytnutí dotácie,“ uviedol komunikačný odbor rezortu.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM