Správy

Košická hudobná scéna prišla o legendu: Zomrel muzikant Gejza Szabados

Gejza Szabados spolupracoval aj na realizácii pesničkovej súťaže Košický zlatý poklad ako člen orchestra Juraja Szabadosa a neskôr aj ako spoluorganizátor.

Ilustračný obrázok k článku Košická hudobná scéna prišla o legendu: Zomrel muzikant Gejza Szabados
Zdroj: www.pixabay.com

Verejnoprávna RTVS so zármutkom prijala správu o úmrtí známeho košického hudobníka a organizátora hudobného života Gejzu Szabadoša. S košickým štúdiom Slovenského rozhlasu začal spolupracovať v roku 1962. Informoval o tom PR manažér RTVS Filip Púchovský.

„Je to veľmi smutná správa. S Gejzom Szabadošom, ako aj s jeho bratom Jurajom a švagrinou Ulkou Szabadošovou som úzko spolupracoval počas môjho pôsobenia na pozícii riaditeľa košického štúdia a neskôr i v pozícii generálneho riaditeľa Slovenského rozhlasu. Všetci traja boli pre mňa veľkou inšpiráciou v osobnom i pracovnom živote a obdivoval som ich profesionalitu, osobné nasadenie i vášeň k hudbe,“ reagoval generálny riaditeľ RTVS Jaroslav Rezník.

Szabadoš ako 13-ročný bubeník zrealizoval svoje prvé nahrávky v rozhlasovom nahrávacom štúdiu. Od roku 1964 vystupoval aj v televíznych programoch z produkcie košického televízneho štúdia.

Prečítajte si tiež

Pre potreby rozhlasového vysielania, so skupinou staršieho brata – Juraja Szabadoša, nahral v košickom rozhlasovom štúdiu množstvo skladieb.

„Podieľal sa aj na nahrávaní scénickej hudby do rozhlasových hier a účinkoval na mnohých rozhlasových verejných nahrávkach. V deväťdesiatych rokoch spolupracoval na realizácii pesničkovej súťaže Košický zlatý poklad ako člen orchestra Juraja Szabadoša a neskôr aj ako spoluorganizátor,“ dodal Púchovský.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Aktuálne témy

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM