Eva Mikulová Krimi

Košická lekárka v službe „nafúkala“ cez 2 promile

Opitú lekárku na pohotovosti nahlásil na číslo 158, nespokojný pacient. Lekárka skončila v cele policajného zaistenia a bude potrestaná.

Ilustračný obrázok k článku Košická lekárka  v službe „nafúkala“ cez 2 promile
Zdroj: TASR

V pondelok 9. júla, vo večerných hodinách prijala polícia v Košiciach na linku „158“ oznámenie o podozrení, že lekárka ordinuje v ambulantnej pohotovostnej službe pod vplyvom alkoholu. Policajná hliadka bola vyslaná na miesto preveriť oznámenie.

„Dychovou skúškou sa podozrenie potvrdilo, službukonajúca lekárka v čase služby „nafúkala“ 0,98 mg/l alkoholu v dychu, čo je v prepočte 2,04 promile. Policajti osobu na mieste riadne poučili, ako podozrivú zo spáchania trestného činu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky zadržali a následne eskortovali na policajné oddelenie z dôvodu ďalšej realizácie. Toho času sa podozrivá osoba nachádza v cele policajného zaistenia,“ informovala nás krajská policajná hovorkyňa Jana Mesárová.

Polícia v danej veci začala trestné stíhanie pre trestný čin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky, vykonáva procesné úkony a zabezpečuje dôkazy potrebné na vznesenie obvinenia podozrivej osobe.

Foto: ilustračné

Zdroj: kosice.dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie