Lenka Fedorová Správy

Košická profesorka v nominácii na Slovenku roka: Za čo sa jej ušlo významnej pocty?

Mená tohtoročných nominantiek na Slovenku roka sú známe. Metropolu východu v nej reprezentuje významná profesorka.

Ilustračný obrázok k článku Košická profesorka v nominácii na Slovenku roka: Za čo sa jej ušlo významnej pocty?
Zdroj: TASR

Deviaty ročník populárnej ankety Slovenka roka pozná svoje nominácie. Medzi nimi sa objavilo aj niekoľko významných osobností z východného Slovenska, nechýba ani košická profesorka Neda Markovská.

Významné Slovensky sú nominované v 8 kategóriách, a to Biznis a manažment, Umenie a kultúra, Média a komunikácia, Veda a výskum, Vzdelávanie a podpora mladých talentov, Zdravotníctvo, Šport a Charita. Komisia však tento rok udelí aj titul Absolútna Slovenska roka a Mimoriadne ocenenie za celoživotný prínos pre Slovensko.

Medzi nomináciami v kategórii Zdravotníctvo svieti aj meno významnej košickej profesorky Nedy Markovskej.

Markovská je hlavnou odborníčkou Ministerstva zdravotníctva SR pre zubné lekárstvo, garantkou odboru zubné lekárstvo na LF SZU, členkou Rady Slovenskej komory zubných lekárov a predsedníčkou Výboru pre prevenciu ústneho zdravia SKZL.

Okrem výučby zubných lekárov a praxe ako zubný lekár – parodontológ v UN LP Košice, prednáša na konferenciách doma a v zahraničí, publikuje a neúnavne sa venuje zvyšovaniu povedomia verejnosti o ústnom zdraví.

Markovská sa tiež podieľa na posilnení prevencie a včasnej diagnostike zubného kazu u detí a dospelých formou mnohých aktivít. Okrem nej sa do nominácii prebojovali aj ďalšie východniarky. Mária Macíková a Beáta Sichrovská v kategórii Biznis a manažment, Michaela Balcová v kategórii Šport, Jana Hospodárová a Ingrid Doležalová v kategórii Charita.

Mená víťaziek budú známe 4. júna 2017 na slávnostnom galavečere, ktorý sa uskutoční v budove Slovenského národného divadla v Bratislave. Večerom budú sprevádzať Štefan Skrúcaný a Kristína Farkašová.

Foto: Ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie