Veronika Hunyadiová Správy

Košická župa už očkuje novou vakcínou. Kde a kedy bude k dispozícii?

Košický kraj už má k dispozícii novú vakcínu od spoločnosti Novavax. Očkovať sa ňou bude tri dni v týždni.

Ilustračný obrázok k článku Košická župa už očkuje novou vakcínou. Kde a kedy bude k dispozícii?
Zdroj: TASR/Ján Krošlák

Do veľkokapacitného centra v Košiciach dorazili vakcíny Nuvaxovid od spoločnosti Novavax. Košický samosprávny kraj (KSK) nimi začal očkovať v pondelok 14. marca. Informoval o tom Úrad KSK.

Proteínová vakcína

Pre všetkých záujemcov bude v očkovacom centre na Ostrovského nová vakcína k dispozícii každý druhý deň v pracovnom týždni (pondelok, stredu a piatok), vždy v čase od 16.00 do 18.00 hod.

Očkovacia látka Nuvaxovid je založená na báze bielkoviny. Na rovnakom princípe fungujú aj očkovacie látky, ktoré sa využívajú napríklad proti žltačke či chrípke. Vakcína je dvojdávková a medzi podaním prvej a druhej dávky by malo uplynúť 21 dní. Všetci záujemcovia starší ako 18 rokov sa môžu na očkovanie zaregistrovať prostredníctvom formulára na webovej stránke korona.gov.sk. Na Slovensku je doposiaľ možné aplikovať obe dávky tejto vakcíny, posilňujúca tretia dávka je nateraz v schvaľovacom procese.

Ďalšie očkovanie

Vo veľkokapacitnom centre na Ostrovského budú zdravotníci naďalej očkovať aj vakcínami od Pfizeru, Moderny a Johnson&Johnson. Očkovanie sa tam bude realizovať vždy popoludní od 14.00 hod. okrem soboty. V nedeľu ráno podajú zdravotníci vakcínu tínedžerom od 12 do 17 rokov, následne bude čas vyhradený pre dospelých.

V Košiciach sa bude počas týždňa očkovať aj pred kúpaliskom Červená hviezda. Okrem východniarov podajú vakcínu aj záujemcom z Ukrajiny. Očkuje sa tam vakcínami Comirnaty od Pfizer/BioNTech a Janssen od Johnson&Johnson. V košických nákupných centrách ani na železničnej stanici sa už neočkuje.

Do miest v Košickom kraju vyrazí aj ambulancia na kolesách. Očkovať sa bude v Rožňave, Trebišove, Dobšinej, Kráľovskom Chlmci, Čiernej nad Tisou a Veľkých Kapušanoch. Obyvatelia, ktorým doteraz slúžili veľkokapacitné očkovacie centrá v Michalovciach a v Spišskej Novej Vsi, môžu vakcináciu proti covidu absolvovať v najbližších nemocniciach. Celý harmonogram očkovania na tento týždeň nájdete TU.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM