Lenka Fedorová Iné športy

Košické študentky s obrovským úspechom: Na súťaž išli s malou dušičkou, nakoniec nemali konkurenciu!

Študentky z UPJŠ v Košiciach sa v súťaži ocitli ako nováčikovia, zo súťaže však odchádzali zo zlatou medailou. Po skvelom úspechu mieria ešte ďalej.

Ilustračný obrázok k článku Košické študentky s obrovským úspechom: Na súťaž išli s malou dušičkou, nakoniec nemali konkurenciu!
Zdroj: UPJŠ

O fantastický úspech sa postarali tri študentky UPJŠ v Košiciach, keď si z Európskych univerzitných hier v chorvátskom Záhrebe priniesli zlaté medaily. V súťaži sa ocitli ako nováčikovia.

Na pódiu dva tímy zo Slovenska

Študentky Lekárskej fakulty UPJŠ Zuzana Schwartzová a Viktória Pillárová a študentka Ústavu telesnej výchovy a športu UPJŠ Marigona Mehmeti si v súťaži družstiev seniorov v karate vybojovali prvú priečku.

„Bolo to veľmi náročné, keďže v kategórii senioriek sme v podstate nováčikmi a teší nás, že nám podľahol aj ostrieľanejší ďalší slovenský tím z Univerzity Mateja Bela, ktorý si napriek lepším skúsenostiam odniesol len striebro. Domov sme sa vrátili plné eufórie a nádejí do budúcna. Rozhodne nás táto výhra veľmi nakopla a dúfame, že sa nám aj vďaka nej podarí dostať na jeseň tohto roka na seniorské majstrovstvá sveta v Rakúsku. Už len nominácia na toto podujatie je totiž považovaná za veľký úspech,“ teší sa Zuzana Schwartzová, ktorá je študentkou 4-ročníka Zubného lekárstva na Lekárskej fakulte UPJŠ. Schwartzová si zo Záhrebu odniesla aj 3. miesto v kategórií žien do 55 kilogramov.

Vo finále so slovenským tímom

„V prvom kole sme nastúpili proti družstvu z Macedónska, ktoré sme porazili 2:1 na zápasy. V ďalšom kole nás čakalo družstvo z Turecka, ktoré sme porazili taktiež 2:1 a v treťom kole, o postup do finále, sme vyhrali s ďalšími Turkyňami 2:1. Vo finále nás potom čakali naše skúsenejšie kolegyne zo Slovenska, ale podarilo sa nám ich zdolať a tak sme vyhrali celú kategóriu,“ približuje Viktória Pillárová, študentka 1-ročníka Všeobecného lekárstva Lekárskej fakulty UPJŠ.

Ako ďalej konštatovala, z víťazstva sa nesmierne teší, o to viac, že to bola jej prvá univerzitná súťaž. "Latku sme nasadili vysoko a tak dúfam, že sa nám podarí dosiahnuť rovnaký výsledok aj nabudúce,“ uviedla. Ako dodala ďalšia z trojice úspešných dievčat Marigona Mehmeti, na začiatku kategórie ani nerátali s tým, že sa ako mladé družstvo dostanú v takej konkurencii až do finále a už vôbec nie, že ju vyhrajú. O to väčšia bola ich následná radosť z víťazstva.

Košické študentky si vybojovali najvyššiu priečku v súťaži družstiev seniorov v karate spomedzi 15 družstiev. Druhú priečku obsadili Slovenky z Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici a o tretiu priečku sa podelili družstvá z Univerzity v Ľubľane (Slovinsko) a z Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Skopje (Macedónsko). Celkovo súťažilo v karate na tomto podujatí pod záštitou EUSA 271 pretekárov z 21 európskych krajín.

Foto: UPJŠ

Študentky z Košíc na súťaži nemali konkurenciu
3
Galéria
Zdroj: UPJŠ
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM