Webnoviny - Krimi

Košického strelca z reštaurácie vzali do väzby

WEBNOVINY.SK

Foto: Ilustračné foto SITA, APKOŠICE 13. októbra (WEBNOVINY) – Karol C. (50 r.) z Košíc bude počas vyšetrovania sobotňajšej streľby v reštaurácii Ovečka na Čermeľskej ceste v Košiciach vo väzbe. Dnes o tom rozhodol sudca Okresného súdu Košice I. „Dôvodom vzatia obvineného do väzby je obava, že ujde alebo sa bude skrývať, aby sa tak vyhol trestnému stíhaniu alebo trestu,“ povedala hovorkyňa košických súdov Marcela Gálová. Dodala, že obvinený podal proti rozhodnutiu súdu sťažnosť, rozhodne o nej krajský súd.

Podľa polície sa Karol C. a jeho syn Karol (25 r.) dostal v sobotu 9. októbra na verande reštaurácie do slovnej potýčky so skupinou vedľa sediacich ľudí. „Obaja vstali. Starší vytiahol zbraň Glock 17, ktorú má v legálnej držbe a namieril ju smerom na skupinu a raz vystrelil smerom na sediaceho 40-ročného Slavomíra, ktorého nezasiahol,“ informovala košická policajná hovorkyňa Jana Demjanovočová. Slavomír potom s ďalším 39-ročným mužom dvojicu spacifikovali a zavolali hliadku polície.

Vyšetrovateľ oboch obvinil z pokusu o ublíženie na zdraví. V prípade Karola C. mladšieho prokurátor netrval na vzatí do väzby.

SITA

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM