Krimi

Košickí colníci kontrolovali poštové zásielky: Po otvorení dvoch z nich prišlo prekvapenie!

V jednej zásielke mal byť suvenír z Veľkej Británie, v druhej textilné tašky z Ázie. Realita však bola iná.

Ilustračný obrázok k článku Košickí colníci kontrolovali poštové zásielky: Po otvorení dvoch z nich prišlo prekvapenie!
Zdroj: Unsplash.com

Príslušníci Colného úradu (CÚ) Košice fyzicky preverujú obsah podozrivých poštových zásielok prichádzajúcich z tretích krajín.

A v uplynulých dňoch zaistili dve zásielky obsahujúce drogy.

Z Británie aj Ázie

„V prvom balíku, ktorý prišiel na košickú poštu z Veľkej Británie, sa mal podľa predložených dokladov nachádzať ‚suvenír‘. No namiesto suveníru bol po jeho otvorení nájdený priesvitný obal s hnedou kryštalickou látkou. Na mieste vykonaný narkotest potvrdil, že vzorka obsahuje okrem iného aj amfetamín, metamfetamín a extázu,“ uviedla hovorkyňa CÚ Košice Katarína Daňková.

Príslušníkom finančnej správy sa nepozdávala ani ďalšia zásielka smerujúca z Ázie na Slovensko. Odosielateľ papierovo deklaroval zaslanie bavlnených textilných tašiek. Balík po kontrole obsahoval tri bavlnené tašky, ale v dvoch z nich sa nachádzalo viac ako pol kila zelenej rastlinnej sušiny.

Trestné konanie

„Zásielky určené pre adresátov v Košickom a Prešovskom kraji príslušníci finančnej správy zadržali a v súčinnosti s Kriminálnym úradom finančnej správy odovzdali na ďalšie konanie Policajnému zboru podľa ich miestnej príslušnosti,“ doplnila Daňková.

Obe zásielky sú predmetom trestného konania a v prešovskom prípade bolo voči páchateľovi vznesené obvinenie z obzvlášť závažného zločinu drogovej činnosti.

Foto: ilustračné

Mohlo by vás zaujímať:

Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM