Marek Pindeš Basketbal

Košickí Dobrí anjeli opäť v Nitre úradovali

V 21. kole basketbalovej extraligy žien privítali hráčky BK Inpek UKF Nitra v Mestskej športovej hale na Klokočine súperky z Košíc.

BK Inpek UKF Nitra – Dobrí anjeli Košice 46:71 (10:28, 12:16, 4:16, 20:11) Najviac bodov: Sepulvedová 15, Guzmanová 12, Borovičková 5 – Dupreeová 23, Hricková 11, Solopovová 10 TH: 17/13 – 19/16, trojky: 3 – 1, fauly: 19 – 15, rozhodovali: Margala a Hančík, 250 divákov

Favorizované Košičanky mali od úvodu stretnutia viac z hry, dominovali v každej hernej situácii, vďaka čomu vyhrali prvú štvrtinu 18– bodovým rozdielom 28:10. V druhej perióde sa obraz hry nezmenil a zverenkyne trénera Pospíšila prehrávali po dvadsiatich minútach hry 22:44. Nitrianskym vysokoškoláčkam absolútne nevychádzala streľba a za kratší koniec ťahali i pod oboma košmi. Po zmene strán si dokázali hráčky spod Zobora pripísať iba štyri body, kým súperky z Košíc skórovali šestnásťkrát. V poslednej štvrtine sa stretnutie prakticky už len dohrávalo. Keďže o víťazovi stretnutia bolo už rozhodnuté, hosťky z východnej metropoly upustili z koncentrácie, čoho výsledkom bolo mierne stiahnutie hrozivého manka v podaní nitrianskych basketbalistiek. Dobrí anjeli z Košíc si aj napriek tomu odniesli z Nitry zaslúžené víťazstvo o 25 bodov 71:46.