Lukáš Zavacký Krimi

Košickí policajti za pár hodín s 3 vodičákmi: Mladík na Americkej triede nafúkal veru dosť!

Príslušníci zákona sa činili. Podľa ich správy majú na krku obvinenie z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky 3 vodiči.

Ilustračný obrázok k článku Košickí policajti za pár hodín s 3 vodičákmi: Mladík na Americkej triede nafúkal veru dosť!
Zdroj: TASR

Ako povedala krajská hovorkyňa polície, Jana Mésarová, hliadka vykonala obhliadku na Slaneckej ulici 8. novembra u 48-ročného Košičana s autom značky Škoda Octávia. V jeho dychu bolo 0,94 mg/l alkoholu (1,96 promile).

„O pár minút na to kontrolovala 47-ročného šoféra so Škodou Felícia v meste Medzev, ktorý si to namieril z reštaurácie domov. Následne ho vyzvala, aby sa podrobil dychovej skúške. Odmietol. A takisto aj odber krvi. Zistila tiež, že mu bol v júli 2014 odobratý vodičský preukaz z dôvodu, že sa nepodrobil preskúšaniu odbornej spôsobilosti,“ doplnila J. Mésarová.

„Asi o tri hodiny neskôr 21-ročného mladíka so Škodou Rapid policajti zastavili na Americkej triede v Košiciach,“ povedala hovorkyňa ďalej s tým, že aj u neho bola spomenutá skúška pozitívna s hodnotou 1,23 mg/l alkoholu v dychu (2,56 promile).

Všetci skončili podľa J. Mésarovej v cele zaistenia. Za tento skutok im v prípade dokázania viny hrozí trest odňatia slobody až na 1 rok.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM