Eva Mikulová Správy Samospráva

Košickí poslanci odsúhlasili Vladimíra Padyšáka za generálneho riaditeľa Dopravného podniku

Primátor Jaroslav Polaček predchádzajúce takéto uznesenie nepodpísal. Opäť vyhlásil, že Padyšák nemá jeho dôveru a obvinil ho z pochybení.

Ilustračný obrázok k článku Košickí poslanci odsúhlasili Vladimíra Padyšáka za generálneho riaditeľa Dopravného podniku
Zdroj: TASR

Košickí mestskí poslanci na svojom štvrtkovom rokovaní 28. mája opätovne určili za generálneho riaditeľa Dopravného podniku mesta Košice (DPMK) Vladimíra Padyšáka, ktorý je poverený touto funkciou.

„Prezentované informácie o nedosahovaní výsledkov, ktoré mesto od generálneho riaditeľa očakáva, sa nepotvrdili,“ uviedol poslanec Vladimír Saxa v reakcii na primátorove zdôvodnenie nepodpísania februárového uznesenia. Pripomenul, že odvtedy, ako aj od avizovaných kontrol v DPMK, prešiel dlhý čas a ich výsledky stále nie sú známe.

Podľa primátora dochádza v DPMK k plytvaniu finančných prostriedkov. Ako povedal, Padyšák nemá jeho dôveru z dôvodu závažných porušení pri verejných obstarávaniach. „Poukázal na ne aj Úrad pre verejné obstarávanie a aj napriek tomu DPMK stále išiel svojou cestou.“

Padyšáka navrhol za dočasného riaditeľa DPMK primátor Polaček na ustanovujúcom zasadnutí MsZ v decembri 2018. Nasledovali dve výberové konania ale poslanci ani jedného víťazného kandidáta neodsúhlasili.

Zdroj: Dnes24.sk/TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie