Eva Mikulová Samospráva

Košickí poslanci schválili nových riaditeľov mestských podnikov. Funkcie sa ujmu od 1. decembra

Poverení riaditelia budú naďalej viesť Správu mestskej zelene, Stredisko sociálnej pomoci mesta, Knižnicu pre mládež mesta Košice a Mestské lesy.

Ilustračný obrázok k článku Košickí poslanci schválili nových riaditeľov mestských podnikov. Funkcie sa ujmu od 1. decembra
4
Galéria

Mestskí poslanci na stredajšom (6. 11.) mestskom zasadnutí odobrili nominácie, ktoré vzišli z výberových konaní.

Knižnicu pre mládež mesta Košice bude naďalej viesť Kamila Prextová, SMsZ Marta Popríková, SSPMK Zdenka Sloviková a mestským lesom bude naďalej šéfovať František Beli. Do funkcií majú oficiálne nastúpiť od 1. decembra.

Predložia Stratégiu rozvoja

Staronoví riaditeľa majú zároveň predložiť na rokovanie samosprávnych orgánov mesta Košice prepracovaný dokument Stratégia rozvoja podniku 2020 – 2023, ktorým sa prezentovali na verejnom a neverejnom vypočutí, a to „doplnený o reálne skutočnosti a strategické plány spoločnosti v termíne do troch mesiacov od menovania do funkcie.“

Zároveň majú každý polrok predkladať na rokovanie samosprávnych orgánov mesta odpočet plnenia stratégie.

O uvedené funkcie sa uchádzalo dokopy 34 záujemcov. Okrem osobných pohovorov vybraní z nich absolvovali aj neverejné a verejné vypočutia. Výberové konania na uvedené pozície vyhlásilo mesto Košice 15. augusta.

V prvom kole výberových konaní vyberali riaditeľov Dopravného podniku mesta Košice (DPMK), Bytového podniku mesta Košice (BPMK), Tepelného hospodárstva Košice (TEHO) a príspevkovej organizácie K13 – Košické kultúrne centrá.

Mestskí poslanci nomináciu na generálneho riaditeľa DPMK neodsúhlasili, magistrát preto vyhlásil opakované výberové konanie. Vyhlásil aj konkurz na post náčelníka mestskej polície.

Zdroj: kosice.dnes24.sk/TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie