Eva Mikulová Správy

Košíckí "strojníci" zvíťazili v celoslovenskej súťaži „Ako ošúpať banán inak ako ručne“, FOTO

Už po druhýkrát ocenili slovenskí R&D lídri inovačné tímy študentov strojníckych fakúlt v celoslovenskej súťaži „Ako ošúpať banán inak ako ručne“.

Ilustračný obrázok k článku Košíckí "strojníci" zvíťazili v celoslovenskej súťaži „Ako ošúpať banán inak ako ručne“, FOTO
8
Galéria
Zdroj: SOVA digital

Súťaž vyhlásila spoločnosť SOVA Digital v partnerstve s Asociáciou priemyselných zväzov 8. októbra.

Víťazné práce vybrala odborná porota zložená z lídrov výskumno-vývojových centier priemyselných firiem SR na druhom stretnutí R&D (Research & Development) lídrov 29. novembra na Vígľašskom zámku.

Košičania druhýkrát zvíťazili

V súťaži predviedli svoje riešenia študentské tímy zo strojníckych fakúlt Žilinskej univerzity v Žiline, STU v Bratislave a TU v Košiciach.

Prvenstvo v druhom ročníku obhájil víťaz predchádzajúceho ročníka – inovačný tím „Φškusov“ zo SjF Technickej univerzity v Košiciach v zložení: Ivana Mazúrová, Juraj Mazúr, Patrik Kováčik.

Zadaním aktuálneho ročníka súťaže bolo vymyslieť inovačné riešenie pre využitie sánok. Súťaž prebiehala v dvoch kolách – fakultnom a celoslovenskom.

Celkovo sa do súťaže zapojilo 18 tímov z troch slovenských strojníckych fakúlt. Víťazi fakultných kôl získali vecné ceny a pozvanie na 2. stretnutie R&D lídrov Slovenska.

Budúcnosť je vo výskume a inováciach

„Budúcnosť slovenského priemyslu je postavená na výskume, vývoji a inováciách. Aby sme posilnili stabilitu a konkurencieschop­nosť podnikov, musíme vychovávať kvalitnú základňu pre aktuálne a budúce výzvy moderného priemyslu. Preto spolupracujeme s dekanmi a študentmi technických univerzít na vytvorení nových foriem spolupráce. Snažíme sa vybudovať edukačnú a realizačnú infraštruktúru aj pre výchovu budúcich R&D špecialistov,“ informoval o dôvodoch a motívoch vyhlásenia súťaže Martin Morháč, predseda predstavenstva SOVA Digital.

Členka víťazného tímu Ivana Mazúrová z košickej Technickej univerzity hodnotí opätovné víťazstvo a skúsenosti zo stretnutí s R&D lídrami rovnako pozitívne: „Veľmi nás teší, že sa nám podarilo obhájiť prvenstvo. Súťaž nám dala veľmi veľa skúseností, nadviazali sme nové kontakty a veríme, že sa nám podarí rozvinúť ich do konkrétnej spolupráce.“

Víťazi 2. ročníka súťaže „Ako ošúpať banán inak ako ručne“:

  • 1. miesto: tím „Φškusi“ – SjF TU KE
  • 2. miesto: tím „SJT team“- SjF STU BA
  • 3. miesto: tím „Tím č.7“ – SjF STU BA
Zdroj: kosice.dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM