Rôzne Správy

Košický dopravný podnik obmedzuje premávku na ŠIESTICH nočných linkách

Od nadchádzajúcej noci z nedele na pondelok (30. 1.) dôjde v košickej mestskej hromadnej doprave (MHD) k úpravám cestovných poriadkov na šiestich nočných linkách.

Ilustračný obrázok k článku Košický dopravný podnik obmedzuje premávku na ŠIESTICH nočných linkách
Zdroj: Mesto Košice

Dôvodom sú úsporné opatrenia. TASR o tom informovala hovorkyňa Dopravného podniku mesta Košice (DPMK) Vladimíra Bujňáková. Zmeny sa týkajú nočných liniek N1, N2, N4 až N7. „V oboch režimoch (pracovný deň a voľný deň) bude zrušený jeden rozjazd a prislúchajúci odchod zo sídliska,“ uviedla.

Počas pracovných dní bude zrušený rozjazd zo Staničného námestia o 01.15 h a prislúchajúce odchody zo sídlisk približne o 00.50 h.

„Počas noci budú vykonané tri rozjazdy zo Staničného námestia, a to o 23.15, 00.15 a 03.45 h, a prislúchajúce odchody zo sídlisk,“ spresnila.

Čo sa týka voľných dní, dôjde k zrušeniu rozjazdu zo Staničného námestia o 02.15 h a prislúchajúcich odchodov zo sídlisk približne o 01.50 h.

„Počas noci budú vykonané štyri rozjazdy zo Staničného námestia o 23.15, 00.15, 01.15 a 03.45 h a prislúchajúce odchody zo sídlisk,“ dodala Bujňáková.

DPMK z dôvodu nedostatku financií na bežnú prevádzku MHD pristúpil v uplynulom období už k viacerým obmedzeniam v premávke.

Ilustračné foto

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM