Košický župan Trnka podal trestné oznámenie pre ponúkaný úplatok a vyhrážanie

Predseda Košického samosprávneho kraja (KSK) Rastislav Trnka podal minulý týždeň trestné oznámenie vo veci ponúkaného úplatku a zastrašovania jeho osoby.

Ilustračný obrázok k článku Košický župan Trnka podal trestné oznámenie pre ponúkaný úplatok a vyhrážanie
Zdroj: TASR

Súvisí to podľa neho s kauzou nehospodárneho nakladania s prostriedkami v prípade elokovaného pracoviska v Sečovciach, ktoré patrí pod Spojenú školu v Dobšinej.

„To, kto stojí za vyhrážkami, ako aj ďalšie skutočnosti, budú predmetom vyšetrovania,“ uviedla v utorok pre TASR hovorkyňa predsedu KSK Anna Činčárová.

Ponúkli mu milión

Trnka ešte 22. júna avizoval, že podá trestné oznámenie pre podozrenie zo spáchania trestného činu vydierania a ďalších trestných činov. Médiá informoval, že sa mu vyhrážajú zverejnením rôznych nahrávok a fotografií zo stretnutí s ľuďmi, s ktorými je v pracovnom či osobnom kontakte. Za „neriešenie“ záležitosti týkajúcej sa elokovaného pracoviska v Sečovciach mu mal byť ponúknutý milión eur. Za nátlakom na jeho osobu stojí podľa neho „mafia v školstve“.

Úrad KSK vtedy oznámil, že vzhľadom na podozrenia, že by daná „organizovaná skupina“ mohla mať prepojenie na konkrétne stredné školy (ŠS) v kraji, boli zastavené všetky verejné obstarávania v SŠ. Z rovnakých dôvodov boli zastavené všetky výberové konania na riaditeľov škôl.

Zdroj: TASR